TWITTER FACEBOOK
| | | |

Başkan Şirin Güneş Enerji Sistemi İçin Düğmeye Bastı

Turgutlu Belediyesi Şubat ayı Meclis toplantısı Belediye Başkanı Turgay Şirin başkanlığında gerçekleşti. Turgutlu adına önemli kararların alındığı mecliste Ergenekon Battı-Çıktı Kavşak Projesi’ne dair Karayolları Genel Müdürlüğü ve Turgutlu Belediyesi arasında protokol imzalanmasına yönelik Başkan Şirin’e yetki verilirken, Turgutlu’da Lisanssız Elektrik Projesi için Zafer Kalkınma Ajansı işbirliği çalışmaları dolayısıyla da Başkan Şirin meclisten yetki aldı. (07.02.2018 - 14:17)

Başkan Şirin Güneş Enerji Sistemi İçin Düğmeye Bastı

Turgutlu Belediyesi Şubat ayı Meclis toplantısı Belediye Başkanı Turgay Şirin başkanlığında gerçekleşti. Turgutlu adına önemli kararların alındığı mecliste Ergenekon Battı-Çıktı Kavşak Projesi’ne dair Karayolları Genel Müdürlüğü ve Turgutlu Belediyesi arasında protokol imzalanmasına yönelik Başkan Şirin’e yetki verilirken, Turgutlu’da Lisanssız Elektrik Projesi için Zafer Kalkınma Ajansı işbirliği çalışmaları dolayısıyla da Başkan Şirin meclisten yetki aldı.

Gündem maddeleri gereğince 2018 Ocak Ayı Meclis toplantısına ait toplantı tutanağı ve meclis kararları görüşülerek oy birliği ile karara bağlandı. Diğer gündem maddesi olan 6325 Sayılı yasadan kaynaklanan görevleri yerine getirmek amacıyla kurulacak komisyon üyelerinin tespit ve seçimi için Başkan Turgay Şirin'e oy birliği ile yetki verildi. Gündemin bir diğer maddesi olan Turgutlu Belediyesi ve Zafer Kalkınma Ajansı (ZEKA) işbirliğinde ÇEDEP programı kapsamında lisanssız elektrik projesi işlemleri için Belediye Başkanı Turgay Şirin’e yetki verilmesinin görüşülmesi oldu. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Başkan Şirin, “Zafer Kalkınma Ajansı’nın 2018 yılı proje teklif çağrısı üzerine bu konu gündeme getirdik. Daha önce bilindiği üzere meclisimizde bir karar almıştık. Urganlı Mahallemiz’deki 20 dönümlük arazide elektrik üretilecekti. O dönem aldığımız karar çok da isabet olmuş. Çevre ve Enerji Mali Destek Programı (ÇEDEP) kapsamında bizler buradaki projeye müracaat etmek istiyoruz. Burada 990 kwa’lık bir elektrik üretilecek. Projenin gerçekleştirilmesi için tarafımıza yetki talep ediyoruz. Hem alanı değerlendirmede hem de elektriği üretme konusunda şehrimize ciddi bir kazanım sağlayacağımıza inanıyoruz. Kaldı ki Zafer Kalkınma Ajansı’na daha önce sunulan ve kabul edilen 2 projenin hayata geçmesinin sonrasında ZEKA’ya proje noktasında artı puanlar ile başlayacağız. Geçmişteki o kredilerimizi de göz önünde bulundurursak bu projemizin de kabul göreceğini düşünüyoruz. Kabul gördüğü takdirde de yine bir ilk olarak Turgutlu’muza temiz güneş enerji sistemlerini kurmuş olacağız. Projenin ismini de Turgutlu Güneş Enerji Sistemleri (TURGES) olarak adlandırma taraftarıyız” dedi. Konuşmaların sonunda yapılan oylama neticesinde Lisanssız Elektrik Projesi İşlemleri için Başkan Şirin’’ oy birliği ile yetki verildi. Gündemin bir diğer maddesinde ise Turgutlu Belediyesi ile Celal Bayar Üniversitesi arasında eğitim ve bilimsel projeler, işyeri uygulama eğitimleri ve meslek edindirme kurslarının açılması için Belediye Başkanı Turgay Şirin’e oy birliği ile yetki verildi.Ergenekon Mahallesi Battı Çıktı İçin Başkan Şirin’e İmza Yetkisi

Görüşülen bir diğer gündem maddesi ise Ergenekon Mahallesi Kavşağı’na yapılacak olan Battı-Çıktı Projesi’nde Karayolları Genel Müdürlüğü ile Turgutlu Belediyesi arasında protokol imzalanması için Başkan Şirin’e yetki verilmesi oldu. Konuyla ilgili konuşan Belediye Başkanı Turgay Şirin, “Bilindiği üzere şuanda yapımı devam eden bir Battı-Çıktı Projemiz var. Orada çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Bunun yanında Ergenekon Kavşağı’na yapacak olduğumuz Battı-Çıktı Projemiz’i geçen ayki meclisimizde gündeme getirmiştik. Bununla ilgili detayları Ocak ayı meclis toplantımızda anlatmıştık. Girişimlere başladık ve şuanda bir protokol imzalama aşamasındayız. Buradaki süreç artık aktif olarak başladı. Projemizin olurlarını da aldık. Projenin imzalanması için siz değerli meclis üyelerimizden yetki istiyoruz” dedi. Oy birliği ile kabul edilen madde sonrası Başkan Şirin meclis üyelerine teşekkür etti. Gündemin son maddesi ise Turgutlu Belediyesi tarafından yapımı devam eden cadde ve sokaklarda kullanılacak parke ve bordür taşlarının alımı ve genel giderler için Belediye Başkanı Turgay Şirin’e istenildiği zaman 3 Milyon TL’ye kadar bankalardan kredi kullanılması için yetki verilmesinin görüşülmesiydi. Bu madde de 1 red 24 kabul oyu ile oy çokluğu ile kabul edildi. Meclis üyelerine alınan kararlarda emeği geçtiği için teşekkür ettiğini ifade eden Başkan Şirin “Alınan kararlarımızın Turgutlu’muza ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum” şeklinde konuştu.

GÖSTER