TWITTER FACEBOOK
| | | |

Bilgisayar ve Yazılım Mühendisleri TURBEM’de Buluştu

Turgutlu Belediyesi ve Celal Bayar Üniversitesi tarafından TURBEM Gençlik Merkezi’nde düzenlenen Hack White 17 etkiliği yazılım ve bilgisiyar mühendislerini bir araya getirdi. (05.01.2018 - 09:45)

Bilgisayar ve Yazılım Mühendisleri TURBEM’de Buluştu

Turgutlu Belediyesi ve Celal Bayar Üniversitesi tarafından TURBEM Gençlik Merkezi’nde düzenlenen Hack White 17 etkiliği yazılım ve bilgisiyar mühendislerini bir araya getirdi.

İki gün süren etkinlikte katılımcılara Temel Linux, Siber Ağ ve Bilgi Güvenliği ile ilgili eğitim verilirken eğitimin sonunda CTF (Capture The Flag) yarışması ile etkinlikte başarılı olan öğrencileri Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası tarafından VR Gözlük ve Eğitim kitapları hediye verildi. Etkinlikte ilk gün Yazılım Mühendisliği öğrencisi Abdullah Çalışkan tarafından yaklaşık 8 saat boyunca Linux ve Network konularında 40 üniversite öğrencisine temel düzeyde eğitimler verildi. Etkinliğin ikinci gününde ise Manisa Celal Bayar Üniversitesi‘nden yeni mezun olan ve Fortuna Cyber Security firmasında güvenlik uzmanı olarak çalışan yazılım mühendisi Okan Yıldız tarafından gün boyunca ilk aldıkları temel eğitimler üzerine uygulamalı eğitimler alarak genç üniversite öğrencilerine sektör hakkında ön bilgilendirmeler ve yeni bakış açısı oluşumu başarıyla sağlandı. Eğitime katılan öğrenciler Turgutlu Belediyesi ve Celal Bayar Üniversitesine böyle bir etkinliğe ev sahipliği yaptıkları için teşekkür etti.

GÖSTER