TWITTER FACEBOOK
| | | |

Sağlıksız Gıdaya Geçit Yok

Turgutlu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri rutin denetimlerde ilçeye şehir dışından gelen bir araçta yaptığı incelemede etiketsiz ve faturasız, maddi değeri yaklaşık 3 bin lira olan 300 kg kuru kayısı ve 100 kg kabuklu fıstık ele geçirdi. (06.01.2018 - 13:48)

Sağlıksız Gıdaya Geçit Yok

Turgutlu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri rutin denetimlerde ilçeye şehir dışından gelen bir araçta yaptığı incelemede etiketsiz ve faturasız, maddi değeri yaklaşık 3 bin lira olan 300 kg kuru kayısı ve 100 kg kabuklu fıstık ele geçirdi.

Yaptığı rutin denetimlerde Turgutlu’ya şehir dışından gelen 06.GA.. plakalı S.K’nın şoförlüğünü yaptığı araçta inceleme yapan Turgutlu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri faturasız ve etiketsiz gıda maddesi ele geçirdi. Zabıta Müdürü Bülent Gökmen yaptığı açıklamada, “Şehrimize dışarıdan gelerek ürün satmaya çalışan, esnaflar arasında haksız rekabet oluşturdukları gibi kalitesiz ürünle de vatandaşların sağlığıyla oynayan her türlü satıcıya, yasaların öngördüğü şekilde müdahale ediyoruz. Ekiplerimiz yaptığı denetimler sırasında ilçemize şehir dışından geldiği tespit edilen 06.GA... plakalı araçta etiketsiz ve faturasız ayrıca bir kısmınında tarihi geçmiş yaklaşık 100 kg fıstık ile 300 kg kuru kayısı ele geçirilmiştir. Ele geçirdiğimiz bu ürünlerin maddi değeri yaklaşık 3 bin liradır. Bazıların kullanım tarihi geçtiği için imha edilecektir. Şahıs hakkında da gerekli cezai işlem uygulanmıştır. Bugün olduğu gibi bundan sonra da Turgutlu Belediye Başkanımız Turgay Şirin'in talimatlarıyla, görev ve yetkilerimiz dahilinde bu tür olumsuzlukların önüne geçmeye devam edeceğiz” dedi.

GÖSTER