TWITTER FACEBOOK
| | | |

Turgutlu’da Gasilhanesinde Sona Gelindi

Turgutlu'da önemli bir ihtiyacı karşılayacak olan gasilhane binasının inşaat çalışmalarında sona gelindi. Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Genç de gasilhanede incelemelerde bulunmak üzere ziyaret ettiği Turgutlu’da ilk olarak Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin ile bir araya geldi. Gasilhane çalışmalarına hız verilmiş olmasının memnuniyet verici olduğunu söyleyen Başkan Şirin, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ile birlikte doğumdan ölüme kadar vatandaşın yanında olduklarının altını çizdi. (15.06.2017 - 17:34)

Turgutlu’da Gasilhanesinde Sona Gelindi 

            Turgutlu'da önemli bir ihtiyacı karşılayacak olan gasilhane binasının inşaat çalışmalarında sona gelindi. Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Genç de gasilhanede incelemelerde bulunmak üzere ziyaret ettiği Turgutlu’da ilk olarak Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin ile bir araya geldi. Gasilhane çalışmalarına hız verilmiş olmasının memnuniyet verici olduğunu söyleyen Başkan Şirin, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ile birlikte doğumdan ölüme kadar vatandaşın yanında olduklarının altını çizdi. 

         Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı başlayan gasilhanede incelemelerde bulunmak üzere ilçeye gelen Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Genç ile Mezarlıklar Daire Başkanı Serpil Çakır’ı makamında ağırladı. Genç’e, Mezarlıklar Daire Başkanlığı Bakım Onarım Şube Müdürü Gökhan Oğuz Kaya ile Turgutlu Koordinatörü İbrahim Kutar eşlik etti. Ziyarette gasilhane inşaatının son durumu hakkında görüşmelerde bulunuldu. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, gasilhanenin günlük hayatta çok önemli bir açığı kapatacağını belirterek, ilçeye sağladığı desteklerden ötürü Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e teşekkürlerini iletti. Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Genç de, gasilhane inşaatında çalışmaların tüm hızıyla sürdüğünü belirterek, mezarlıkların bayrama hazırlanması için de çalışmalara devam ettiklerini söyledi. 

400 Metrekarelik Alanda Modern Hizmet Binası Yükseliyor

             Genel Sekreter Yardımcısı Genç, gasilhanede morg, bekleme odası, yönetici odası, depo ve araç otoparkının bulunacağını söyledi. Genç, “Mezarlıklar Daire Başkanlığımız gasilhane bulunmayan ilçelerimize gasilhane kazandırmak için çalışmalara başladı. Bu kapsamda gasilhane bulunmayan 13 ilçemizde gasilhane yapılmakta. Turgutlu’da da 400 metrekare alan üzerine inşa edilecek olan gasilhanemizde çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. İlçemizde vefat eden hemşerilerimizin yakınları daha modern şartlarda gasilhanemizden hizmet alabilecekler. Turgutlu ilçemizdeki gasilhane de mezarlık duvarlarıyla birlikte Turgutlulu vatandaşlarımızın en kısa süre içerisinde hizmetine girecek. Vatandaşımız buraya gelecek, bütün defin işlemleri halledilecek” dedi.

 

 

GÖSTER