- Haberler
- Yayla Mahallesine Kiraz Alım Yeri
- Başkan Akın TURBEM Eğitimcileri ile Buluştu
- Turgutlu Belediyesinden Koşukırı Mevkisinde Yoğun Mesai
- Turgutlu Belediyesi Tarihine Sahip Çıkmaya Devam Ediyor
- YKS Öncesi Sınav Yerleri Dezenfekte Edildi
- Turgutlu Belediyesi Ekipleri Merkez ve Kırsal Mahallelere Hizmete Devam Ediyor
- Turgutlu Belediyesi Bu Yıl da Üniversite Tercih Merkezi Kuracak
- Başkan Çetin Akın’dan İptal Kararına Tepki
- Turgutlulu Üreticilere 200 bin Fide Ulaştırılacak
- Turgutlu Belediyesi Çalışmalarına Ara Vermiyor
- Turgutlu Belediye Meclisi Toplanıyor
- Turgutlu Belediyesinin İnternet Sitesi Yenilendi
- Turgutlu Belediyespor Erkek Voleybol Takımı 2. Ligde
- Turgutlu Belediyesi Temmuz Ayı Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi
- Turgutlu Belediyesi Yaz Spor Etkinlikleri Başlıyor
- Turgutlu Belediyesi Dağcılık Akademisi İlk Kamp Etkinliğini Düzenledi
- TURBEM Yeni Dönem Kayıtları Başlıyor
- Havai Fişek Kullanmama Kararını Alan İlk Başkan Çetin Akın Oldu
- Turgutlu’da Hayvan Satış ve Kurban Kesim Yerleri Belli Oldu
- Turgutlu Belediyesi Lise Adayı Öğrencilere Tercih Desteği
Başkan Çetin Akın’dan Zafer Bayramı Mesajı
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın yayınladığı mesajda şu ifadelere yer verdi.
“Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğindeki bağımsızlık mücadelesi sonucunda kazanılan zaferin yıldönümünü yaşamaktan dolayı gururluyuz.
19 Mayıs 1919’da Atatürk’ün Samsun’a çıkmasıyla yakılan bağımsızlık meşalesi, birçok aşamanın ardından artık 26 Ağustos 1922’de başlayan Büyük Taarruz’a taşınmıştı. Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Paşa’nın önderliğinde Kocatepe sırtlarından başlayan Büyük Taarruz karşısında düşman birlikleri kısa sürede dağıldılar ve zaferin yolu böylelikle açılmış oldu. 30 Ağustos 1922’de, Dumlupınar’da işte bu büyük zafer kazanıldı. Tarihe altın harflerle yazılan bu zafer, milletimizin azim ve kararlılığını, bağımsızlık sevdasını bir kez daha ortaya koymuştur. Dumlupınar Meydan Muharebesi sonucunda Türk Milleti hürriyet ve bağımsızlığını tüm dünyaya yeniden ilan etmiştir. Bu zafer, Atatürk’ün başlattığı millî mücadelenin nihaî hedefine ulaşmasını sağlamış ve böylelikle Türkiye Cumhuriyeti’ne giden yolun da önü açılmıştır.
30 Ağustos 1922’de kazanılan mutlak zaferin ardından işgal altındaki vatan toprakları gün be gün düşman çizmelerinden temizlenerek 9 Eylül tarihinde de nihaî hedef olan Güzel İzmir’e ulaşılmıştır. Ne mutlu bizlere ki, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün açtığı yolda, onun İlkerleriyle gösterdiği hedefe ilerliyoruz. Bu düşüncelerle 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyor; başta Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, bağımsızlığımız uğruna canlarını vermekten bir an olsun geri durmayan tüm şehit ve gazilerimizin aziz hatıraları önünde saygı ve minnetle eğiliyorum.