- Haberler
- Yayla Mahallesine Kiraz Alım Yeri
- Başkan Akın TURBEM Eğitimcileri ile Buluştu
- Turgutlu Belediyesinden Koşukırı Mevkisinde Yoğun Mesai
- Turgutlu Belediyesi Tarihine Sahip Çıkmaya Devam Ediyor
- YKS Öncesi Sınav Yerleri Dezenfekte Edildi
- Turgutlu Belediyesi Ekipleri Merkez ve Kırsal Mahallelere Hizmete Devam Ediyor
- Turgutlu Belediyesi Bu Yıl da Üniversite Tercih Merkezi Kuracak
- Başkan Çetin Akın’dan İptal Kararına Tepki
- Turgutlulu Üreticilere 200 bin Fide Ulaştırılacak
- Turgutlu Belediyesi Çalışmalarına Ara Vermiyor
- Turgutlu Belediye Meclisi Toplanıyor
- Turgutlu Belediyesinin İnternet Sitesi Yenilendi
- Turgutlu Belediyespor Erkek Voleybol Takımı 2. Ligde
- Turgutlu Belediyesi Temmuz Ayı Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi
- Turgutlu Belediyesi Yaz Spor Etkinlikleri Başlıyor
- Turgutlu Belediyesi Dağcılık Akademisi İlk Kamp Etkinliğini Düzenledi
- TURBEM Yeni Dönem Kayıtları Başlıyor
- Havai Fişek Kullanmama Kararını Alan İlk Başkan Çetin Akın Oldu
- Turgutlu’da Hayvan Satış ve Kurban Kesim Yerleri Belli Oldu
- Turgutlu Belediyesi Lise Adayı Öğrencilere Tercih Desteği
Turgutlu Belediyesinden 1500 Öğrenciye Tercih Rehberliği
Turgutlu Belediyesinin üniversite tercihi yapacak olan gençlere yönelik ücretsiz danışmanlık hizmeti verdiği tercih merkezlerinden 1500 öğrenci faydalandı.
İnsan odaklı sosyal belediyecilik anlayışı doğrultusunda çalışmalarını sürdüren Turgutlu Belediyesi, bu yıl da üniversite adaylarını tercih döneminde yalnız bırakmadı. Turgutlu Belediyesi Eğitim Merkezi (TURBEM) ve İstanbul Aydın Üniversitesi iş birliğiyle Eski Belediye Binasında kurulan tercih merkezlerinden 1500 öğrenci ücretsiz danışmanlık hizmeti aldı. Üniversite adayları, iki noktada kurulan tercih merkezlerinde tercih uzmanlarının desteğiyle üniversite puanı, başarı sıralaması, üniversitelerin kontenjanları gibi kriterlere göre tercihlerini yaptı.
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, “Kurduğumuz tercih merkezleriyle bütün bir sene boyunca yoğun bir şekilde üniversite sınavlarına hazırlanan gençlerimizin bu yıl da yanlarında olduk. Tercih merkezlerimizde üniversite hayali kuran ve bu hayali gerçekleştirmek adına çok emek harcayan gençlerimizin emeklerinin karşılığını en doğru şekilde alabilmeleri için tercih uzmanlarımızın katkılarıyla ücretsiz danışmanlık hizmeti verdik. Aydınlık yarınlarımızın teminatı ve umudu olan gençlerimize eğitim hayatları boyunca başarılarının devamını diliyorum” dedi.