- Haberler
- Yayla Mahallesine Kiraz Alım Yeri
- Başkan Akın TURBEM Eğitimcileri ile Buluştu
- Turgutlu Belediyesinden Koşukırı Mevkisinde Yoğun Mesai
- Turgutlu Belediyesi Tarihine Sahip Çıkmaya Devam Ediyor
- YKS Öncesi Sınav Yerleri Dezenfekte Edildi
- Turgutlu Belediyesi Ekipleri Merkez ve Kırsal Mahallelere Hizmete Devam Ediyor
- Turgutlu Belediyesi Bu Yıl da Üniversite Tercih Merkezi Kuracak
- Başkan Çetin Akın’dan İptal Kararına Tepki
- Turgutlulu Üreticilere 200 bin Fide Ulaştırılacak
- Turgutlu Belediyesi Çalışmalarına Ara Vermiyor
- Turgutlu Belediye Meclisi Toplanıyor
- Turgutlu Belediyesinin İnternet Sitesi Yenilendi
- Turgutlu Belediyespor Erkek Voleybol Takımı 2. Ligde
- Turgutlu Belediyesi Temmuz Ayı Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi
- Turgutlu Belediyesi Yaz Spor Etkinlikleri Başlıyor
- Turgutlu Belediyesi Dağcılık Akademisi İlk Kamp Etkinliğini Düzenledi
- TURBEM Yeni Dönem Kayıtları Başlıyor
- Havai Fişek Kullanmama Kararını Alan İlk Başkan Çetin Akın Oldu
- Turgutlu’da Hayvan Satış ve Kurban Kesim Yerleri Belli Oldu
- Turgutlu Belediyesi Lise Adayı Öğrencilere Tercih Desteği
Yağlı Pehlivan Güreşleri ve Deve Güreşlerinin Tarihleri Belirlendi
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Turgutlu Devecilik Kültür ve Deve Güreşleri Sevenler Derneği ile bir araya gelerek 2023 yılında yapılacak olan deve güreşlerinin tarihini belirledi. Başkan Çetin Akın ayrıca 8 Ekim Cumartesi günü gerçekleşecek Turgutlu Yağlı Pehlivan Güreşleri için tertip komitesiyle görüşmelerde bulundu.
Turgutlu Belediyesi ve Turgutlu Devecilik Kültür ve Deve Güreşleri Sevenler Derneği işbirliğiyle yapılacak olan deve güreşleri için geri sayım başladı. Türkiye’nin farklı illerinden birçok şampiyon devenin ve güreş severlerin katılımıyla 12 Mart 2023 tarihinde gerçekleşecek olan “Büyük Turgutlu Deve Güreşleri” öncesi dernek yöneticileriyle bir araya gelen Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın ve dernek yöneticileri etkinliğin detaylarını planladı.
Turgutlu Yağlı Pehlivan Güreşleri 8 Ekim Cumartesi
Düzenlediği organizasyonlarla gelenekleri ve ata sporlarını kentte yaşatan Turgutlu Belediyesi, Turgutlu Yağlı Pehlivan Güreşleri’ne hazırlanıyor. Başkan Çetin Akın, Turgutlu Yağlı Pehlivan Güreşleri tertip komitesiyle bir araya gelerek organizasyon planlamaları hakkında görüşmelerini gerçekleştirdi.
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, ”Asırlardır devam eden yağlı güreşler ile deve güreşleri geleneğini devam ettirmek bizim adımıza önemli. Dernek yöneticileri ile bir araya gelerek Büyük Turgutlu Deve Güreşleri’nin tarihini 12 Mart 2023 Pazar günü olarak belirledik. Bununla birlikte 8 Ekim 2022 Cumartesi günü gerçekleştireceğimiz yağlı güreşlerinin detayları hakkında tertip komitemizle görüşmelerimizi yaptık. Turgutlu Yağlı Pehlivan Güreşleri ile Büyük Turgutlu Deve Güreşlerimize tüm hemşehrilerimizi şimdiden davet ediyorum” dedi.