- Haberler
- Yayla Mahallesine Kiraz Alım Yeri
- Başkan Akın TURBEM Eğitimcileri ile Buluştu
- Turgutlu Belediyesinden Koşukırı Mevkisinde Yoğun Mesai
- Turgutlu Belediyesi Tarihine Sahip Çıkmaya Devam Ediyor
- YKS Öncesi Sınav Yerleri Dezenfekte Edildi
- Turgutlu Belediyesi Ekipleri Merkez ve Kırsal Mahallelere Hizmete Devam Ediyor
- Turgutlu Belediyesi Bu Yıl da Üniversite Tercih Merkezi Kuracak
- Başkan Çetin Akın’dan İptal Kararına Tepki
- Turgutlulu Üreticilere 200 bin Fide Ulaştırılacak
- Turgutlu Belediyesi Çalışmalarına Ara Vermiyor
- Turgutlu Belediye Meclisi Toplanıyor
- Turgutlu Belediyesinin İnternet Sitesi Yenilendi
- Turgutlu Belediyespor Erkek Voleybol Takımı 2. Ligde
- Turgutlu Belediyesi Temmuz Ayı Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi
- Turgutlu Belediyesi Yaz Spor Etkinlikleri Başlıyor
- Turgutlu Belediyesi Dağcılık Akademisi İlk Kamp Etkinliğini Düzenledi
- TURBEM Yeni Dönem Kayıtları Başlıyor
- Havai Fişek Kullanmama Kararını Alan İlk Başkan Çetin Akın Oldu
- Turgutlu’da Hayvan Satış ve Kurban Kesim Yerleri Belli Oldu
- Turgutlu Belediyesi Lise Adayı Öğrencilere Tercih Desteği
Turgutlu Belediyesinin En Büyük Yatırımı Sanayi Çarşısı Projesinin Temeli Atılıyor
Turgutlu Belediyesinin en büyük yatımı olan Sanayi Çarşısı Projesi, Turgutlu’nun kurtuluşunun 100. yılında hayata geçiriliyor. Sanayi Çarşısı Projesinin temel atma töreni 12 Ekim Çarşamba günü saat 17:00’da yapılacak.
Turgutlu’nun katma değerini yükseltecek vizyoner projelerin başında gelen Sanayi Çarşısı Projesinde beklenen gün geldi. Turgutlu Belediyesinin en büyük yatırımı olarak hayata geçirilen Sanayi Çarşısı Projesinin temeli atılıyor. Turgutlu’nun kurtuluşunun 100. yılına yakışan Sanayi Çarşısı Projesi temel atma töreni 12 Ekim Çarşamba günü saat 17:00’da Eski Manisa Yolu üzerinde yer alan Eski Soğuk Hava Deposundaki proje alanında düzenlenecek.
Sanayi Çarşısı Projesinde temel atma töreninin ardından 2-3-20-21 nolu bağımsız bölümlerin ihalesi 18 Ekim Salı günü saat 11:00’da Turgutlu Belediyesi Encümen Toplantı Salonu’nda yapılacak.
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, “Turgutlu’muza, belediyemizin en büyük yatırımı olan Sanayi Çarşısı’nı kazandırıyor olmanın heyecanı ve gururunu yaşıyoruz. Pek çok açıdan kentimizin prestijini yükseltecek, aynı zamanda Turgutlu’muzun kurtuluşunun 100. yılına yakışacak projemizin temel atma törenini 12 Ekim Çarşamba günü gerçekleştireceğiz. Tüm hemşehrilerimi temel atma törenimize katılarak bu heyecanı ve mutluluğu hep birlikte yaşamaya davet ediyorum” dedi.
Sanayi Çarşısı Projesi Özellikleri
Toplam 17. 800 m² inşaat alanı bulunan Sanayi Çarşısı Projesinde, 22 adet prefabrik iş yeri tasarlanıyor. Eski Manisa Yolu cephesine bakan iş yerleri 595 m² ile 680 m² arasında olacak. Söz konusu iş yerleri ayrıca batar katlı şekilde dizayn edildi. Hal cephesine bakan iş yerleri ise hem batar hem de bodrum katlı olarak 755 m² ile 1058 m² büyüklüğünde tasarlandı. Her bir iş yerinde 10 ton kapasiteli vinç çalışması için altyapı bırakılacak ve bodrum kat bulunan iş yerlerinde bodrum katlara kolayca yük indirilebilmesi için yük asansör yerleri de eklenecek. Ayrıca her bir iş yerinin girişinde endüstriyel kapılar ve yangın kaçış kapıları yer alacak. Projede teknolojinin tüm imkanlarından faydalanılacak.