- Haberler
- Yayla Mahallesine Kiraz Alım Yeri
- Başkan Akın TURBEM Eğitimcileri ile Buluştu
- Turgutlu Belediyesinden Koşukırı Mevkisinde Yoğun Mesai
- Turgutlu Belediyesi Tarihine Sahip Çıkmaya Devam Ediyor
- YKS Öncesi Sınav Yerleri Dezenfekte Edildi
- Turgutlu Belediyesi Ekipleri Merkez ve Kırsal Mahallelere Hizmete Devam Ediyor
- Turgutlu Belediyesi Bu Yıl da Üniversite Tercih Merkezi Kuracak
- Başkan Çetin Akın’dan İptal Kararına Tepki
- Turgutlulu Üreticilere 200 bin Fide Ulaştırılacak
- Turgutlu Belediyesi Çalışmalarına Ara Vermiyor
- Turgutlu Belediye Meclisi Toplanıyor
- Turgutlu Belediyesinin İnternet Sitesi Yenilendi
- Turgutlu Belediyespor Erkek Voleybol Takımı 2. Ligde
- Turgutlu Belediyesi Temmuz Ayı Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi
- Turgutlu Belediyesi Yaz Spor Etkinlikleri Başlıyor
- Turgutlu Belediyesi Dağcılık Akademisi İlk Kamp Etkinliğini Düzenledi
- TURBEM Yeni Dönem Kayıtları Başlıyor
- Havai Fişek Kullanmama Kararını Alan İlk Başkan Çetin Akın Oldu
- Turgutlu’da Hayvan Satış ve Kurban Kesim Yerleri Belli Oldu
- Turgutlu Belediyesi Lise Adayı Öğrencilere Tercih Desteği
Başkan Çetin Akın: “Öğretmenlerimiz bugünümüzün ve geleceğimizin baş mimarlarıdır”
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü yayınladığı mesajla kutladı. Başkan Çetin Akın mesajında hayatını iyi bir neslin yetişmesine adayan öğretmenlerin fedakarlıklarının karşılığının maddi olarak belirlenemeyecek kadar saygılı ve kutsal olduğunu belirtti.
Başkan Çetin Akın mesajında şu ifadeleri kullandı:
“Ülkemizin dört bir yanında ilmin ve bilimin ışığında ‘insan yetiştirme’ görevini üstelenen ve bunu da sabırla, emekle, sevgiyle yapan öğretmenlerimiz bugünümüzün ve geleceğimizin baş mimarlarıdır.
Hayatını, Atatürk ilke ve inkılapları ile Cumhuriyetimizin yolundan ayrılmadan iyi bir neslin yetişmesine adayan öğretmenlerimizin fedakarlıklarının karşılığı maddi olarak belirlenemeyecek kadar saygılı ve kutsaldır. Aynı zamanda ‘Cumhurbaşkanı olmasaydım Milli Eğitim Bakanı olmak isterdim’ diyecek kadar eğitime önem veren Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e ‘Başöğretmenlik’ unvanının verildiği 24 Kasım’ın Öğretmenler Günü olarak kutlanması öğretmenlerimize verilen değerin en büyük göstergesidir.
Cumhuriyetimizin, demokrasimizin, temel hak ve özgürlüklerimizin türlü zorluklarla karşı karşıya kaldığı bugünlerde hepimize olduğu kadar öğretmenlerimize de önemli sorumluluklar düşmektedir. Öğretmenlerimizin bilgi ve birikimlerinden en doğru şekilde faydalanarak Ata’mızın gösterdiği hedefe doğru kararlılıkla yürüyeceğiz.
Bu duygu ve düşünceler içerisinde Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün yolunda fikri, vicdanı ve irfanı hür nesiller yetiştiren öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyor, Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere görevi başında şehit olan ve ebediyete göç eden tüm öğretmenlerimizi saygı ve rahmetle anıyorum.”