- Haberler
- Yayla Mahallesine Kiraz Alım Yeri
- Başkan Akın TURBEM Eğitimcileri ile Buluştu
- Turgutlu Belediyesinden Koşukırı Mevkisinde Yoğun Mesai
- Turgutlu Belediyesi Tarihine Sahip Çıkmaya Devam Ediyor
- YKS Öncesi Sınav Yerleri Dezenfekte Edildi
- Turgutlu Belediyesi Ekipleri Merkez ve Kırsal Mahallelere Hizmete Devam Ediyor
- Turgutlu Belediyesi Bu Yıl da Üniversite Tercih Merkezi Kuracak
- Başkan Çetin Akın’dan İptal Kararına Tepki
- Turgutlulu Üreticilere 200 bin Fide Ulaştırılacak
- Turgutlu Belediyesi Çalışmalarına Ara Vermiyor
- Turgutlu Belediye Meclisi Toplanıyor
- Turgutlu Belediyesinin İnternet Sitesi Yenilendi
- Turgutlu Belediyespor Erkek Voleybol Takımı 2. Ligde
- Turgutlu Belediyesi Temmuz Ayı Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi
- Turgutlu Belediyesi Yaz Spor Etkinlikleri Başlıyor
- Turgutlu Belediyesi Dağcılık Akademisi İlk Kamp Etkinliğini Düzenledi
- TURBEM Yeni Dönem Kayıtları Başlıyor
- Havai Fişek Kullanmama Kararını Alan İlk Başkan Çetin Akın Oldu
- Turgutlu’da Hayvan Satış ve Kurban Kesim Yerleri Belli Oldu
- Turgutlu Belediyesi Lise Adayı Öğrencilere Tercih Desteği
Turgutlu Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü Turgutlu’nun Geleceğini Planlıyor
Turgutlu Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü 2022 yılında Turgutlu’nun geleceğine yönelik çalışmalara imza attı.
Modern bir kimlik kazandırmaya yönelik çalışmalarını aralıksız sürdüren Turgutlu Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü, 2022 yılında da çalışmalarına hız kesmeden devam etti. Bu çalışmalar kapsamında 9 bölgede kamulaştırma, 6 noktada yeni alan ile toplamda 117 bin 750 m2 hizmet alanını Turgutlu’ya kazandırdı. Teknik birim personeliyle ve 5393 sayılı Belediye Kanunu’na göre çalışmalarını yürüten İmar ve Şehircilik Müdürlüğü, 297 adet İmar Durum Belgesi, 326 adet inşaat ruhsatı ve 450 adet yapı kullanma ruhsatı verdi.
Büyük projeler hazırlanıyor
Turgutlu Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün hazırladığı projeler arasında çocuklara, gençlere, kadınlara yönelik ve kentte değer katacak çalışmalar bulunuyor. Bu çalışmalar kapsamında hayata geçirilmesi planlanan Çepnibektaş Mahallesine Çok Amaçlı Salon, Çepnidere Mahallesine Düğün Salonu ve Halı Saha, Selvilitepe Mahallesine Spor Tesisi, Selvilitepe Cemevi ve Kültür Sanat Merkezi, Cuma Pazarı projelerinin hazırlık çalışmaları son noktaya ulaştı. Turgutlu’ya kazandırılması planlanan Ergenekon Mahallesine Kültür Merkezi ve Kadın Sığınma Evi ve Hayvan Barınağı projelerinin ise projelendirme aşamaları yürütülüyor.
İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün çalışmaları hakkında açıklamalarda bulunan Turgutlu Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Daşkan, “İmar ve Şehircilik Müdürlüğümüz gerçekleştirmiş olduğu çalışmalarıyla 2022 yılını verimli bir şekilde geçirdi. Hayata geçirdiğimiz ve geçireceğimiz yeni ve modern projelerle Turgutlu’muzu örnek bir şehir haline getireceğiz. Tüm mesai arkadaşlarıma göstermiş oldukları gayretli çalışmaları için teşekkür eder, çalışmalarında kolaylıklar dilerim” dedi.