- Haberler
- Yayla Mahallesine Kiraz Alım Yeri
- Başkan Akın TURBEM Eğitimcileri ile Buluştu
- Turgutlu Belediyesinden Koşukırı Mevkisinde Yoğun Mesai
- Turgutlu Belediyesi Tarihine Sahip Çıkmaya Devam Ediyor
- YKS Öncesi Sınav Yerleri Dezenfekte Edildi
- Turgutlu Belediyesi Ekipleri Merkez ve Kırsal Mahallelere Hizmete Devam Ediyor
- Turgutlu Belediyesi Bu Yıl da Üniversite Tercih Merkezi Kuracak
- Başkan Çetin Akın’dan İptal Kararına Tepki
- Turgutlulu Üreticilere 200 bin Fide Ulaştırılacak
- Turgutlu Belediyesi Çalışmalarına Ara Vermiyor
- Turgutlu Belediye Meclisi Toplanıyor
- Turgutlu Belediyesinin İnternet Sitesi Yenilendi
- Turgutlu Belediyespor Erkek Voleybol Takımı 2. Ligde
- Turgutlu Belediyesi Temmuz Ayı Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi
- Turgutlu Belediyesi Yaz Spor Etkinlikleri Başlıyor
- Turgutlu Belediyesi Dağcılık Akademisi İlk Kamp Etkinliğini Düzenledi
- TURBEM Yeni Dönem Kayıtları Başlıyor
- Havai Fişek Kullanmama Kararını Alan İlk Başkan Çetin Akın Oldu
- Turgutlu’da Hayvan Satış ve Kurban Kesim Yerleri Belli Oldu
- Turgutlu Belediyesi Lise Adayı Öğrencilere Tercih Desteği
Doksan Sekiz İş Yerinin Kirası Alınmayacak
Turgutlu Belediyesi Aralık Ayı Meclis Toplantısı Eski Belediye Binasında gerçekleşti. Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın’ın başkanlığında yapılan meclis toplantısında 5 gündem maddesi görüşülüp karara bağlandı. Turgutlu Belediye Meclisinde alınan karara göre korona virüs tedbirleri kapsamında faaliyetleri durdurulan ve Turgutlu Belediyesine ait bulunan 98 iş yerinden kapalı oldukları süre boyunca kira bedeli alınmayacak.
Aralık Ayı Meclis Toplantısının açılış konuşmasını gerçekleştiren Başkan Çetin Akın, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü, 4 Aralık Madenciler Günü, 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü, 5 Aralık Dünya Mühendisler Günü, 12 – 18 Aralık Yerli Malı Haftasını kutladı. Başkan Akın konuşmasında İsmet İnönü, Şehit Asteğmen Mustafa Fehmi Kubilay, Vatan Şairi Mehmet Akif Ersoy ve Adile Naşit’i ölüm yıl dönümlerinde; Sarıkamış Harekatının yıl dönümü dolayısıyla harekatta şehit olan kahramanları da saygı ve rahmetle andı.
Konuşmasında 12 – 18 Aralık Yoksullukla Dayanışma Haftasına da yer veren Başkan Akın, Sosyal belediyecilik ve sosyal devlet anlayışı doğrultusunda yoksullukla mücadele etmenin yerel ve merkezi yönetimlerin en önemli görev ve de sorumlulukları arasında olduğunu, bunun için de Turgutlu’da hiçbir vatandaşın yatağa aç girmemesi için çalıştıklarını söyledi. Başkan Akın ayrıca imkanı olan herkesi pandemi nedeniyle zor günler geçiren vatandaşlara destek olmaya davet etti. Başkan Akın konuşmasının sonunda yeni yıl dileklerinde de bulunarak şu ifadeleri kullandı:
“2020 yılı ilçemiz, ülkemiz ve tüm dünya coğrafyası adına zor bir yıl oldu. Elazığ ve İzmir depremleriyle hepimiz büyük üzüntüler yaşadık. Gelen şehit haberleriyle içimiz yandı. Tüm dünyayı olduğu gibi ülkemizi ve Turgutlumuzu da etkileyen pandemi sürecini yaşamaya devam ediyoruz. Yaşadığımız olumlu ve olumsuz her şeye rağmen 2020 yılını geride bırakıp 2021 yılına “merhaba” diyeceğiz. 2021 yılının hepimize başta sağlık olmak üzere, mutluluk ve huzur getirmesini diliyor; barış, kardeşlik, dayanışma, birlik ve beraberlik duygularımızı güçlendirmesini ve korona virüs salgının bir an önce bitmesini yürekten temenni ediyorum.
Turgutlu Belediyesi Aralık Ayı Meclis Toplantısının ilk gündem maddesi olarak 2020 yılı Kasım ayı Meclis toplantısı 1. ve 2. Birleşimine ait toplantı tutanağı ve Meclis kararları görüşüldü. Gündemin ikinci maddesi olarak Belediyemiz Meclisinin 2021 yılında yapacak olduğu mutat toplantıların gününü ve aylık tatilin belirlenmesi hususu görüşüldü, oy birliği ile kabul edildi. Buna göre Turgutlu Belediye Meclisi 2021 yılında da her ayın ilk salı günü, saat 18:00’da toplanacak ve aylık tatil yapmayacak. Aralık Ayı Meclis Toplantısında gündemin üçüncü ve dördüncü maddesinin birleştirilmesi oy birliği ile kabul edildi. Bu doğrultuda gündemin üçüncü maddesinde Belediye meclisimizin 01/10/2020 tarih ve 64 sayılı kararı ile kabul edilen evsel katı atık tarifeleri su abonesi olanlar yönetmelik gereği Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından tahsil edilecektir. Su abonesi olmayan işyerlerinin tahsilatı Belediyemizce yapılacağından evsel katı atık toplanması ile ilgili usul ve esasların Belediye meclisimizce belirlenmesi hususu ve su Aboneliği olmayan işyerlerinin Belediyemizce tespit edilerek tahakkuk yapılacak Kaysu gelirlerinin 2021 yılından itibaren 2 eşit taksitte ilk taksit Mayıs ve 2. taksit Kasım aylarında alınabilmesi hususu görüşüldü, oy birliği ile kabul edildi.
Gündemin dördüncü maddesinde Korona Virüs tedbirleri kapsamında 18/11/2020 tarihli Genelge ile faaliyetleri durdurulan ve Belediyemiz tasarrufunda bulunan işyerlerinden kapalı oldukları süre içerisinde kira bedeli alınmaması hususu görüşüldü, oy birliği ile kabul edildi. Buna göre korona virüs nedeniyle faaliyetleri durdurulan, belediyeye ait 98 iş yerinden kapalı oldukları süre boyunca kira alınmayacak. Gündemin beşinci maddesinde ise Çepnidere Mahallesi, Irlamaz Mahallesi ve 6. Mıntıka sınırları içerisinde kurum görüşleri tamamlanan yaklaşık 400 Ha yüz ölçümüne sahip alanın 2. etabının planlaması amacıyla Belediye Başkanlığınca hazırlanan 1/1000 ölçekli İlave Uygulama İmar Planı ve plan değişikliğinin onaylama yetkilisinin, planlama sürecinin hızlandırılabilmesi amacıyla Manisa Büyükşehir Belediyesinde devredilmesi hususu görüşüldü, oy birliği ile kabul edildi.