- Haberler
- Yayla Mahallesine Kiraz Alım Yeri
- Başkan Akın TURBEM Eğitimcileri ile Buluştu
- Turgutlu Belediyesinden Koşukırı Mevkisinde Yoğun Mesai
- Turgutlu Belediyesi Tarihine Sahip Çıkmaya Devam Ediyor
- YKS Öncesi Sınav Yerleri Dezenfekte Edildi
- Turgutlu Belediyesi Ekipleri Merkez ve Kırsal Mahallelere Hizmete Devam Ediyor
- Turgutlu Belediyesi Bu Yıl da Üniversite Tercih Merkezi Kuracak
- Başkan Çetin Akın’dan İptal Kararına Tepki
- Turgutlulu Üreticilere 200 bin Fide Ulaştırılacak
- Turgutlu Belediyesi Çalışmalarına Ara Vermiyor
- Turgutlu Belediye Meclisi Toplanıyor
- Turgutlu Belediyesinin İnternet Sitesi Yenilendi
- Turgutlu Belediyespor Erkek Voleybol Takımı 2. Ligde
- Turgutlu Belediyesi Temmuz Ayı Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi
- Turgutlu Belediyesi Yaz Spor Etkinlikleri Başlıyor
- Turgutlu Belediyesi Dağcılık Akademisi İlk Kamp Etkinliğini Düzenledi
- TURBEM Yeni Dönem Kayıtları Başlıyor
- Havai Fişek Kullanmama Kararını Alan İlk Başkan Çetin Akın Oldu
- Turgutlu’da Hayvan Satış ve Kurban Kesim Yerleri Belli Oldu
- Turgutlu Belediyesi Lise Adayı Öğrencilere Tercih Desteği
Başkan Çetin Akın’dan Engelliler Günü Mesajı
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla mesaj yayınladı. Başkan Çetin Akın mesajında dezavantajlı vatandaşların yaşadıkları sorunların herkesin ortak sorunu olduğunu belirterek bu sorunların çözüme kavuşması için toplumsal bir gayretin gösterilmesi gerektiğini ifade etti.
Başkan Çetin Akın’ın 3 Aralık Dünya Engelliler Günü mesajı şu şekilde:
“Birleşmiş Milletler öncülüğünde engelli bireylerin sorunlarına dikkat çekmek, toplumsal yaşama tam ve diğer bireylerle eşit katılım sağlanmaları ve engelli vatandaşlarımızı daha iyi anlayabilmek amacıyla 3 Aralık Dünya Engelliler Günü ilan edilmiştir.
Dezavantajlı vatandaşlarımızın yaşadıkları tüm sorunlar, yalnızca kendileri ve ailelerinin değil hepimizin ortak sorunudur. Bu sorunların çözüme kavuşması, dezavantajlı vatandaşlarımızın eşit ve adil şekilde toplumsal yaşama en üst seviyede katılımlarının sağlanması için gerekli gayreti göstermeliyiz.
Turgutlu Belediyesi olarak sosyal belediyecilik anlayışı doğrultusunda dezavantajlı vatandaşlarımızın yaşamlarını kolaylaştıracak ve onların toplumsal yaşama katılımlarını artıracak çalışma ve projeleri hayata geçirmeye devam ediyoruz. Yalnızca özel günlerde değil, tüm imkanlarımızla her zaman dezavantajlı kardeşlerimizin yanındayız.
3 Aralık Dünya Engelliler Gününde sevgi, saygı ve hoşgörüyle aşılamayacak hiçbir engelin olmadığını belirtiyor, engelsiz bir yaşam için farkındalık ve duyarlılığın artmasını temenni ediyorum.”