- Haberler
- Yayla Mahallesine Kiraz Alım Yeri
- Başkan Akın TURBEM Eğitimcileri ile Buluştu
- Turgutlu Belediyesinden Koşukırı Mevkisinde Yoğun Mesai
- Turgutlu Belediyesi Tarihine Sahip Çıkmaya Devam Ediyor
- YKS Öncesi Sınav Yerleri Dezenfekte Edildi
- Turgutlu Belediyesi Ekipleri Merkez ve Kırsal Mahallelere Hizmete Devam Ediyor
- Turgutlu Belediyesi Bu Yıl da Üniversite Tercih Merkezi Kuracak
- Başkan Çetin Akın’dan İptal Kararına Tepki
- Turgutlulu Üreticilere 200 bin Fide Ulaştırılacak
- Turgutlu Belediyesi Çalışmalarına Ara Vermiyor
- Turgutlu Belediye Meclisi Toplanıyor
- Turgutlu Belediyesinin İnternet Sitesi Yenilendi
- Turgutlu Belediyespor Erkek Voleybol Takımı 2. Ligde
- Turgutlu Belediyesi Temmuz Ayı Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi
- Turgutlu Belediyesi Yaz Spor Etkinlikleri Başlıyor
- Turgutlu Belediyesi Dağcılık Akademisi İlk Kamp Etkinliğini Düzenledi
- TURBEM Yeni Dönem Kayıtları Başlıyor
- Havai Fişek Kullanmama Kararını Alan İlk Başkan Çetin Akın Oldu
- Turgutlu’da Hayvan Satış ve Kurban Kesim Yerleri Belli Oldu
- Turgutlu Belediyesi Lise Adayı Öğrencilere Tercih Desteği
“Sürdürülebilir ve İyi Tarım Uygulamalarını Gerçekleştirmek İçin Çalışacağız”
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütünün (FAO) Musalar Yeniköy’de düzenlediği eğitime katıldı. Başkan Çetin Akın, “Turgutlumuzda sürdürülebilir ve iyi tarım uygulamalarını gerçekleştirmek, üreticilerimizin alın terini daha değerli kılmak adına tüm gücümüzle çalışacağız” dedi.
Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) tarafından tarım uygulamalarının iyileştirilmesi ve tarımda istihdamın artması amacıyla hayata geçirilen Uygulamalı Çiftçi Okulu projesi kapsamında Musalar Yeniköy’de eğitim düzenlendi. FAO Program Sorumlusu Sheikh Ahaduzzaman ve Manisa FAO Proje Koordinatörü Erkan Balık’ın projenin amacı, uygulanacak yeni yöntem ve teknikler hakkında önemli bilgiler aktardığı eğitime Başkan Çetin Akın, eşi Sabriye Akın, kızı Gülce Akın, Musalar Yeniköy Muhtarı Yıldıray Aktaş ve Musalar Yeniköylü çiftçi kadınlar katıldı.
Düzenlenen eğitimle ilgili açıklamada bulunan Başkan Çetin Akın, “Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) tarafından hayata geçirilen Uygulamalı Çiftçi Okulu projesi kapsamında Musalar Yeniķöy mahallemizde düzenlenen eğitime eşim Sabriye Akın, kızım Gülce Akın, Musalar Yeniköy Muhtarımız Yıldıray Aktaş ve çiftçi kadınlarımız ile birlikte katıldık. FAO Program Sorumlusu Sheikh Ahaduzzaman ve Manisa FAO Proje Koordinatörü Erkan Balık proje hakkında önemli bilgiler aktardı. Turgutlumuzda sürdürülebilir ve iyi tarım uygulamalarını gerçekleştirmek, üreticilerimizin alınterini daha değerli kılmak adına tüm gücümüzle çalışacağız” dedi.