- Haberler
- Yayla Mahallesine Kiraz Alım Yeri
- Başkan Akın TURBEM Eğitimcileri ile Buluştu
- Turgutlu Belediyesinden Koşukırı Mevkisinde Yoğun Mesai
- Turgutlu Belediyesi Tarihine Sahip Çıkmaya Devam Ediyor
- YKS Öncesi Sınav Yerleri Dezenfekte Edildi
- Turgutlu Belediyesi Ekipleri Merkez ve Kırsal Mahallelere Hizmete Devam Ediyor
- Turgutlu Belediyesi Bu Yıl da Üniversite Tercih Merkezi Kuracak
- Başkan Çetin Akın’dan İptal Kararına Tepki
- Turgutlulu Üreticilere 200 bin Fide Ulaştırılacak
- Turgutlu Belediyesi Çalışmalarına Ara Vermiyor
- Turgutlu Belediye Meclisi Toplanıyor
- Turgutlu Belediyesinin İnternet Sitesi Yenilendi
- Turgutlu Belediyespor Erkek Voleybol Takımı 2. Ligde
- Turgutlu Belediyesi Temmuz Ayı Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi
- Turgutlu Belediyesi Yaz Spor Etkinlikleri Başlıyor
- Turgutlu Belediyesi Dağcılık Akademisi İlk Kamp Etkinliğini Düzenledi
- TURBEM Yeni Dönem Kayıtları Başlıyor
- Havai Fişek Kullanmama Kararını Alan İlk Başkan Çetin Akın Oldu
- Turgutlu’da Hayvan Satış ve Kurban Kesim Yerleri Belli Oldu
- Turgutlu Belediyesi Lise Adayı Öğrencilere Tercih Desteği
Turgutlu Belediyesi Ekipleri Yangınlara Karşı Ormanda Temizlik Yaptı
Turgutlu Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, Irlamaz ve Yayla Mahalleleri mevkisi arasında yer alan Çamlık Piknik Alanına bırakılan atık ve çöpleri temizledi.
Orman yangınlarıyla mücadele edilen bugünlerde Turgutlu Belediyesi olası yangınların önüne geçmek için gerekli önlemleri alıyor. Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından kentin ormanlık bölgelerinde atık ve çöpler toplandı. Hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üstünde seyretmesi nedeniyle özellikle yangına neden olabilecek atıkların toplanması amacıyla Çamlık Piknik Alanında temizlik çalışmaları ekiplerce gerçekleştirildi. Ormanlık bölgede temizlik yapan ekipler çoğunluğunun insanlar tarafından doğaya atılan plastik su şişesi, poşet, cam şişe, kağıt ile karşılaştı.
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın ise vatandaşlara duyarlı olması çağrısında bulunarak, şunları söyledi:
“Antalya ve Marmaris başta olmak üzere ülkemiz genelinde meydana gelen yangınlar, yaklaşık binlerce hektarlık ormanlık alanı küle çevirdi. Bu durum bizleri derinden üzdü. Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz ise ormanlık alanlarda olası yangınların önüne geçmek için gerekli çalışmalarına devam ediyor. Ekiplerimiz ile birlikte teyakkuz halindeyiz. Orman yangınlarının yaşandığı bugünlerde, hemşehrilerimizi ormanlarımıza yakın bölgelerde daha dikkatli ve duyarlı olmaya ayrıca olası yangın belirtilerini bildirmelerini, bu konuda üst düzeyde duyarlılık göstermelerini rica ediyorum. Halkımızı doğayı, ormanı ve çevreyi korumaya ve duyarlı olmaya davet ediyorum. Rabbim ülkemizi tüm felaketlerden korusun.”