- Haberler
- Yayla Mahallesine Kiraz Alım Yeri
- Başkan Akın TURBEM Eğitimcileri ile Buluştu
- Turgutlu Belediyesinden Koşukırı Mevkisinde Yoğun Mesai
- Turgutlu Belediyesi Tarihine Sahip Çıkmaya Devam Ediyor
- YKS Öncesi Sınav Yerleri Dezenfekte Edildi
- Turgutlu Belediyesi Ekipleri Merkez ve Kırsal Mahallelere Hizmete Devam Ediyor
- Turgutlu Belediyesi Bu Yıl da Üniversite Tercih Merkezi Kuracak
- Başkan Çetin Akın’dan İptal Kararına Tepki
- Turgutlulu Üreticilere 200 bin Fide Ulaştırılacak
- Turgutlu Belediyesi Çalışmalarına Ara Vermiyor
- Turgutlu Belediye Meclisi Toplanıyor
- Turgutlu Belediyesinin İnternet Sitesi Yenilendi
- Turgutlu Belediyespor Erkek Voleybol Takımı 2. Ligde
- Turgutlu Belediyesi Temmuz Ayı Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi
- Turgutlu Belediyesi Yaz Spor Etkinlikleri Başlıyor
- Turgutlu Belediyesi Dağcılık Akademisi İlk Kamp Etkinliğini Düzenledi
- TURBEM Yeni Dönem Kayıtları Başlıyor
- Havai Fişek Kullanmama Kararını Alan İlk Başkan Çetin Akın Oldu
- Turgutlu’da Hayvan Satış ve Kurban Kesim Yerleri Belli Oldu
- Turgutlu Belediyesi Lise Adayı Öğrencilere Tercih Desteği
Yangın Öncesi ve Sonrasında Fotoğraflarla Turgutlu Tarihi Anlatılacak
Turgutlu Belediyesi tarafından düzenlenen Zafer Bayramı, Bağ Bozumu ve Kurtuluş Şenlikleri’nin ikinci gününde Turgutlu Kent Müzesi Sorumlusu Mehmet Gökyayla tarafından ‘Yangın Öncesi ve Sonrasında Fotoğraflarla Turgutlu’ başlıklı bir sunum yapılacak. Program 31 Ağustos salı günü saat 20:30’da Eski Belediye Binası’nda gerçekleşecek.
Yangın Öncesi ve Sonrasında Fotoğraflarla Turgutlu adını taşıyan programda Turgutlu ve bölgenin tarihini temelinden etkileyen, Yunan birliklerinin Türk ordusunun önünden kaçarken ilçede çıkardıkları yangın ekseninde kentteki değişim, Kent Müzesi arşivinden seçilen çok sayıda fotoğraf ve bir video filmi üzerinden izleyicilere aktarılacak. Programda ilk olarak yangın öncesi günlere değinilecek; bunun ardından Yunan işgali günleri ve yangının oluşturduğu tahribat görsel öğelerle aktarılacak. Son kısımda ise yangın ve işgalden kurtuluştan kısa süre sonra Turgutlu’nun küllerinden nasıl doğduğu üzerinde durulacak.
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, “Turgutlu’muzun yakın tarihine ışık tutan Yangın Öncesi ve Sonrasında Fotoğraflarla Turgutlu programı şenliğimizin önemli etkinliklerinden biri olacak. Kent Müzesi Sorumlumuz Mehmet Gökyayla tarafından gerçekleştirilecek sunumun Turgutlu’muzun dününü ve bugününü anlama konusunda önemli katkılar sağlayacağına inanıyorum” şeklinde konuştu.