- Haberler
- Yayla Mahallesine Kiraz Alım Yeri
- Başkan Akın TURBEM Eğitimcileri ile Buluştu
- Turgutlu Belediyesinden Koşukırı Mevkisinde Yoğun Mesai
- Turgutlu Belediyesi Tarihine Sahip Çıkmaya Devam Ediyor
- YKS Öncesi Sınav Yerleri Dezenfekte Edildi
- Turgutlu Belediyesi Ekipleri Merkez ve Kırsal Mahallelere Hizmete Devam Ediyor
- Turgutlu Belediyesi Bu Yıl da Üniversite Tercih Merkezi Kuracak
- Başkan Çetin Akın’dan İptal Kararına Tepki
- Turgutlulu Üreticilere 200 bin Fide Ulaştırılacak
- Turgutlu Belediyesi Çalışmalarına Ara Vermiyor
- Turgutlu Belediye Meclisi Toplanıyor
- Turgutlu Belediyesinin İnternet Sitesi Yenilendi
- Turgutlu Belediyespor Erkek Voleybol Takımı 2. Ligde
- Turgutlu Belediyesi Temmuz Ayı Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi
- Turgutlu Belediyesi Yaz Spor Etkinlikleri Başlıyor
- Turgutlu Belediyesi Dağcılık Akademisi İlk Kamp Etkinliğini Düzenledi
- TURBEM Yeni Dönem Kayıtları Başlıyor
- Havai Fişek Kullanmama Kararını Alan İlk Başkan Çetin Akın Oldu
- Turgutlu’da Hayvan Satış ve Kurban Kesim Yerleri Belli Oldu
- Turgutlu Belediyesi Lise Adayı Öğrencilere Tercih Desteği
Turgutlu Belediyesinden Simge Sokağa 8500 m2 Asfalt
Turgutlu Belediyesi merkez mahallerde sürdürdüğü asfaltlama çalışmalarına Mustafa Kemal Mahallesinde devam etti. Refik Pınar İlkokulu ve Ortaokulu bahçesinde yapılan çalışmalarla ise öğrencilere yönelik renkli bir okul ortamı oluşturuldu.
Turgutlu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri ova yollarının yanı sıra kent merkezinde de asfaltlama çalışmalarını sürdürüyor. Ekiplerin tespit ettiği noktalarda, program dahilinde devam eden çalışmalar kapsamında Mustafa Kemal Mahallesi Simge Sokakta asfalt serimi gerçekleştirildi. Simge Sokakta gün içerisinde yürütülen çalışmalar sonucunda 8500 m2 asfalt serimi yapıldı. Akköy Mahallesinde ise bozuk olan yollarda parke tamiratları yine ekiplerce gerçekleştiriliyor. Hafta sonunda da mesaisine devam eden ekipler, Musacalı Mahallesinde parke tamiratlarını tamamladı.
Öğrencilere eğlenceli okul ortamı sağlanıyor
Turgutlu Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri ise yüz yüze eğitimin başlamasının ardından öğrencilerin iyi bir eğitim almaları adına okullarda çalışmalarına devam ediyor. Irlamaz Mahallesinde yer alan Refik Pınar İlkokulu ve Ortaokulu bahçesi zeminine oyun çizgileri çeken ekipler, öğrencilerin eğitim öğretim saatleri içerisinde eğlenceli vakit geçirmelerine önayak oldu.
Turgutlu Belediyesi ekiplerinin dört bir koldan sürdürdüğü çalışmalar hakkında bilgi veren Turgutlu Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Daşkan, “İncelemelerimiz sonucunda tespit ettiğimiz noktalarda asfalt serim çalışmalarımızı hızlı bir şekilde yürütüyoruz. Ova yollarımızla birlikte kent merkezimizde de asfalt serim çalışmalarımızı gerçekleştirerek yol sorununu çözüme kavuşturuyoruz. Bu doğrultuda ekiplerimiz Mustafa Kemal Mahallemiz Simge Sokakta 8500 m2’lik asfaltlama çalışmalarını tamamladı. Bununla birlikte geleceğimiz olan çocuklarımızın en iyi şartlarda eğitim alabilmeleri adına yaz dönemi boyunca okullarımızda gerçekleştirdiğimiz boyama, tadilat çalışmalarına yüz yüze eğitimin başlamasıyla birlikte devam ediyoruz. Yaptığımız çalışmalarla öğrencilerimiz için renkli ve eğlenceli okul ortamları oluşturuyoruz” ifadelerini kullandı.