- Haberler
- Yayla Mahallesine Kiraz Alım Yeri
- Başkan Akın TURBEM Eğitimcileri ile Buluştu
- Turgutlu Belediyesinden Koşukırı Mevkisinde Yoğun Mesai
- Turgutlu Belediyesi Tarihine Sahip Çıkmaya Devam Ediyor
- YKS Öncesi Sınav Yerleri Dezenfekte Edildi
- Turgutlu Belediyesi Ekipleri Merkez ve Kırsal Mahallelere Hizmete Devam Ediyor
- Turgutlu Belediyesi Bu Yıl da Üniversite Tercih Merkezi Kuracak
- Başkan Çetin Akın’dan İptal Kararına Tepki
- Turgutlulu Üreticilere 200 bin Fide Ulaştırılacak
- Turgutlu Belediyesi Çalışmalarına Ara Vermiyor
- Turgutlu Belediye Meclisi Toplanıyor
- Turgutlu Belediyesinin İnternet Sitesi Yenilendi
- Turgutlu Belediyespor Erkek Voleybol Takımı 2. Ligde
- Turgutlu Belediyesi Temmuz Ayı Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi
- Turgutlu Belediyesi Yaz Spor Etkinlikleri Başlıyor
- Turgutlu Belediyesi Dağcılık Akademisi İlk Kamp Etkinliğini Düzenledi
- TURBEM Yeni Dönem Kayıtları Başlıyor
- Havai Fişek Kullanmama Kararını Alan İlk Başkan Çetin Akın Oldu
- Turgutlu’da Hayvan Satış ve Kurban Kesim Yerleri Belli Oldu
- Turgutlu Belediyesi Lise Adayı Öğrencilere Tercih Desteği
Arşivden Fotoğraflar Tam Not Aldı
Turgutlu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne bağlı Turgutlu Kent Müzesi tarafından düzenlenen Müze Sohbetleri’nin on üçüncü etkinliği, geçtiğimiz akşam eski belediye binasında gerçekleşti. ‘Müze Arşivinden Seçme Fotoğraflar’ başlığını taşıyan program, izleyicilerden tam not aldı.
Turgutlu Belediyesinin yaklaşık altı aydır seri halinde devam eden kültürel etkinliği olan Müze Sohbetleri’nin ‘Müze Arşivinden Seçme Fotoğraflar’ başlıklı programı, geçtiğimiz akşam eski belediye binasında gerçekleşti. Turgutlu Belediyesi Meclis Üyeleri İlhami Dinçer, Hasan Yaman, CHP İlçe Başkanı Hüseyin Oğuz ile çok sayıda ilgilinin katıldığı programda Turgutlu Kent Müzesi arşivinde bulunan on binlerce fotoğraf arasından seçilen yaklaşık kırk tanesi izleyicilere sunuldu. Turgutlu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne bağlı olarak çalışan Turgutlu Kent Müzesi’nin arşivinden program için seçilen fotoğraflar, 1920’lerden 2000’lere ilçe tarihinin farklı yönlerinin yeniden gündeme gelmesine vesile oldu.
Geçtiğimiz akşam on üçüncüsü gerçekleştirilen Müze Sohbetleri’nin iki hafta sonra düzenlenmesi planlanan bir sonraki programında Turgutlu Belediyesinin tarihi, onu takip eden programda da Yankı Gazetesi arşivinden seçmelerin konu edileceği belirtildi.