- Haberler
- Yayla Mahallesine Kiraz Alım Yeri
- Başkan Akın TURBEM Eğitimcileri ile Buluştu
- Turgutlu Belediyesinden Koşukırı Mevkisinde Yoğun Mesai
- Turgutlu Belediyesi Tarihine Sahip Çıkmaya Devam Ediyor
- YKS Öncesi Sınav Yerleri Dezenfekte Edildi
- Turgutlu Belediyesi Ekipleri Merkez ve Kırsal Mahallelere Hizmete Devam Ediyor
- Turgutlu Belediyesi Bu Yıl da Üniversite Tercih Merkezi Kuracak
- Başkan Çetin Akın’dan İptal Kararına Tepki
- Turgutlulu Üreticilere 200 bin Fide Ulaştırılacak
- Turgutlu Belediyesi Çalışmalarına Ara Vermiyor
- Turgutlu Belediye Meclisi Toplanıyor
- Turgutlu Belediyesinin İnternet Sitesi Yenilendi
- Turgutlu Belediyespor Erkek Voleybol Takımı 2. Ligde
- Turgutlu Belediyesi Temmuz Ayı Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi
- Turgutlu Belediyesi Yaz Spor Etkinlikleri Başlıyor
- Turgutlu Belediyesi Dağcılık Akademisi İlk Kamp Etkinliğini Düzenledi
- TURBEM Yeni Dönem Kayıtları Başlıyor
- Havai Fişek Kullanmama Kararını Alan İlk Başkan Çetin Akın Oldu
- Turgutlu’da Hayvan Satış ve Kurban Kesim Yerleri Belli Oldu
- Turgutlu Belediyesi Lise Adayı Öğrencilere Tercih Desteği
Başkan Çetin Akın Gününü Sahada Geçirdi Çalışmaları Yerinde İnceledi
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, gün içerisinde kent genelinde devam eden ve tamamlanan çalışmalarla ilgili incelemelerde bulundu.
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Akçapınar Mahallesinde yapımı tamamlanan halı saha, servis bekleme durağı, meyve-sebze boşaltma rampası ve istinat duvarı, Derbent Mahallesine kazandırılan halı saha alanları ile Şehitler Mahallesi Şentürk Sokaktaki asfalt yama çalışmalarını incelemelerde bulundu. Başkan Çetin Akın ayrıca çalışmaları devam eden Mustafa Kemal Mahallesi Taziye Evi ve Çocuk Kültür Sanat Merkezi proje alanı, Urganlı Mahallesi ile Bostanlık Karakolu Mevkisinde çiftçilerin kullanması amacıyla yapılan su dolum istasyonu, Yakuplar, Derbent, İstasyonaltı Mahallelerinde vatandaşların hizmetine sunulmaya hazırlanan halı saha alanları ile birlikte Urganlı Mahallesinde yer alan pazaryerinin yanında yer alan tuvaletin bakım, onarım ve tadilat çalışmalarını yerinde inceledi.
Yol yenileme çalışmaları devam ediyor
Turgutlu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler bir yandan da yol çalışmalarını titizlikle yürütüyor. Yiğitler Mahallesi Tuna ile Mutlu Sokaklarında yol yenileme çalışmaları kapsamında yol kaldırma çalışmalarına başladı. Yol yenileme çalışmaların tamamlanmasının ardından parke ve bordür taşı döşemesi yapılacak. Yol yenileme çalışmalarıyla birlikte parke taşı tamiratlarına da bir yandan devam eden ekipler, Kabaçınar Mahallesi, Selvilitepe Mahallesi Cephanelik Yolu ve Atatürk Bulvarı ile birlikte Alpaslan, Hatip, Cam, Sadıklar, Yıldız, Sevgi, Gündoğdu, Şentürk, Güzelsu, Yeşim ve Son Sokaklarında parke tamiratlarını gerçekleştirdi. Ekipler ayrıca Kayrak Mahallesinde yer alan kiraz alım yerine mutfak yapımını ve arazi yollarını düzenleme çalışmalarını tamamladı.
Asfalt yama sezonuna hız verildi
Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Türkiye’de bir ilk olan soğuk asfalt yama aracıyla yol sorununu en hızlı ve etkili şekilde çözüme kavuşturmaya devam ediyor. Ekipler, soğuk asfalt yama aracılığıyla Selvilitepe Mahallesi Tepe ve Sena, Mustafa Kemal Mahallesi Setüstü ve Kemalpaşa Sokakları ile Yedieylül Yolu’nda asfalt yama çalışmalarını tamamladı.
15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Alanı 19 Mayıs’a hazırlandı
Turgutlu Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri ise kent genelinde çalışmalarına devam ediyor. Ekipler, gerçekleştirdiği çalışmalar ile 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’na sayılı saatler kala hazırlıklarını sürdürüyor. Bu kapsamda 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Alanı’nda boyama çalışmaları gerçekleştirildi. Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, Turgutlu genelinde parklarda ve yeşil alanlarda bakım, budama, çim ve çiçek dikimini gerçekleştiriyor.
Turgutlu genelinde sürdürülen çalışmalar hakkında açıklama yapan Başkan Çetin Akın, “Başkan Yardımcılarımız Ahmet Daşkan, Fırat Honaz, Evren Erbaş ve ekiplerimizle birlikte yapımı tamamlanan ve devam eden çalışmalarla ilgili olarak incelemelerimizi gerçekleştirdik. Yakın zaman içerisinde söz konusu çalışmalarımızı tamamlayarak vatandaşlarımızın hizmetine ve kullanımına sunmuş olacağız. Turgutlu’muz için dört bir koldan çalışan mesai arkadaşlarıma teşekkür ederim” dedi.