- Haberler
- Yayla Mahallesine Kiraz Alım Yeri
- Başkan Akın TURBEM Eğitimcileri ile Buluştu
- Turgutlu Belediyesinden Koşukırı Mevkisinde Yoğun Mesai
- Turgutlu Belediyesi Tarihine Sahip Çıkmaya Devam Ediyor
- YKS Öncesi Sınav Yerleri Dezenfekte Edildi
- Turgutlu Belediyesi Ekipleri Merkez ve Kırsal Mahallelere Hizmete Devam Ediyor
- Turgutlu Belediyesi Bu Yıl da Üniversite Tercih Merkezi Kuracak
- Başkan Çetin Akın’dan İptal Kararına Tepki
- Turgutlulu Üreticilere 200 bin Fide Ulaştırılacak
- Turgutlu Belediyesi Çalışmalarına Ara Vermiyor
- Turgutlu Belediye Meclisi Toplanıyor
- Turgutlu Belediyesinin İnternet Sitesi Yenilendi
- Turgutlu Belediyespor Erkek Voleybol Takımı 2. Ligde
- Turgutlu Belediyesi Temmuz Ayı Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi
- Turgutlu Belediyesi Yaz Spor Etkinlikleri Başlıyor
- Turgutlu Belediyesi Dağcılık Akademisi İlk Kamp Etkinliğini Düzenledi
- TURBEM Yeni Dönem Kayıtları Başlıyor
- Havai Fişek Kullanmama Kararını Alan İlk Başkan Çetin Akın Oldu
- Turgutlu’da Hayvan Satış ve Kurban Kesim Yerleri Belli Oldu
- Turgutlu Belediyesi Lise Adayı Öğrencilere Tercih Desteği
Başkan Çetin Akın: “Hak ve Emek Mücadelesi İnsanlığın Temel Öznesidir”
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü ile ilgili duygu ve düşüncelerini yayınladığı mesaj ile paylaştı. İşçinin, emeğin, alın terinin, sömürüye karşı mücadelenin sembolü olan 1 Mayıs’ın, son derece önemli olduğunu ifade eden Başkan Çetin Akın, emekçilerin haklarının karşılıklarını alana kadar mücadele edeceklerini söyledi.
Başkan Çetin Akın mesajında şu ifadelere yer verdi:
“İnsanlığın var olduğu günden bu yana emek ve hak mücadelesi de var olmuştur. Toplumsal hayatın çeşitlenmesi, farklı değerler ve anlamlar kazanmasına rağmen hak ve emek mücadelesi insanlığın temel öznesi olarak önemini korumaya devam etmektedir. Bu sebeple işçinin, emeğin, alın terinin, sömürüye karşı mücadelenin sembolü olan 1 Mayıs, emeği en kutsal değer kabul eden bizler için son derece önemli bir gündür.
Ülkemizde ve dünyada emeğin yok sayıldığı, sömürü düzenin egemen olduğu; işçilerin adeta karın tokluğuna çalıştığı, yeri geldiğinde de hayatlarını tehlikeye attıkları birçok acı örnek karşımızda durmaktadır. Hepimizi derinden sarsan bu acı olayların meydana gelmemesi, emekçilerimizin hiçbir koşulda zarar görmemesi, emeklerinin, haklarının, alın terinin karşılıklarını alabilmeleri adına tüm gücümüzle mücadelemizi sürdüreceğiz.
Turgutlu Belediyesi olarak ekmeğini alın terinden kazanan bütün emekçilerimizin her zaman yanındayız. Belediyemiz personelinin 2021 yılı içerisindeki en düşük aldığı maaşı net 3300 TL olarak belirledik. Bununla birlikte evlilik yardımı, çocuk yardımı, ölüm yardımı, gece zammı, direksiyon primi gibi sosyal yardımlarımızla emekçi kardeşlerimize destek oluyoruz. Hakkıyla, emeğini ortaya koyan hiçbir işçimizin ekmeği ile oynamadık ve oynamayacağız.
1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nde tüm emekçilerimizin eşit haklara sahip olmasını diliyor; özgür, adil ve barış dolu bir dünyanın egemen olmasını ümit ediyorum. 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlu olsun.”