- Haberler
- Yayla Mahallesine Kiraz Alım Yeri
- Başkan Akın TURBEM Eğitimcileri ile Buluştu
- Turgutlu Belediyesinden Koşukırı Mevkisinde Yoğun Mesai
- Turgutlu Belediyesi Tarihine Sahip Çıkmaya Devam Ediyor
- YKS Öncesi Sınav Yerleri Dezenfekte Edildi
- Turgutlu Belediyesi Ekipleri Merkez ve Kırsal Mahallelere Hizmete Devam Ediyor
- Turgutlu Belediyesi Bu Yıl da Üniversite Tercih Merkezi Kuracak
- Başkan Çetin Akın’dan İptal Kararına Tepki
- Turgutlulu Üreticilere 200 bin Fide Ulaştırılacak
- Turgutlu Belediyesi Çalışmalarına Ara Vermiyor
- Turgutlu Belediye Meclisi Toplanıyor
- Turgutlu Belediyesinin İnternet Sitesi Yenilendi
- Turgutlu Belediyespor Erkek Voleybol Takımı 2. Ligde
- Turgutlu Belediyesi Temmuz Ayı Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi
- Turgutlu Belediyesi Yaz Spor Etkinlikleri Başlıyor
- Turgutlu Belediyesi Dağcılık Akademisi İlk Kamp Etkinliğini Düzenledi
- TURBEM Yeni Dönem Kayıtları Başlıyor
- Havai Fişek Kullanmama Kararını Alan İlk Başkan Çetin Akın Oldu
- Turgutlu’da Hayvan Satış ve Kurban Kesim Yerleri Belli Oldu
- Turgutlu Belediyesi Lise Adayı Öğrencilere Tercih Desteği
Başkan Çetin Akın: “Zafer Bayramımızın 100. Yılında Cumhuriyetimizin kazanımlarının ne kadar önemli olduğunu bir kez daha anlıyoruz”
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100. yılını yayınladığı mesajla kutladı. Türk Ulusu’nun Kurtuluş Savaşı’nda eşine az rastlanan bir direniş ve kararlılık gösterdiğini ifade eden Başkan Çetin Akın, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100. yılının daha büyük bir heyecan, sevinç ve gururla kutlanacağını söyledi.
Başkan Çetin Akın mesajında şu ifadeleri kullandı:
“Tarih boyunca yaşanan savaşlara, mücadelelere baktığımızda topraklarımızın vatan sevgisini her şeyin üstünde tutan kahramanlarımız sayesinde kazanıldığını görüyoruz. 30 Ağustos 1922 ise verilen bu benzersiz mücadelenin zaferle taçlandığı, Büyük Taaruz’un son günü gerçekleşen Başkumandanlık Meydan Muharebesi’nin kazanıldığı o büyük ve kutlu gündür.
Dünya tarihine adını yazdıran ve zaferle sonuçlanan Kurtuluş Savaşı’nda Türk Ulusu tek yürek olarak eşine az rastlanan bir direniş ve kararlılık göstermiştir. Bu cesaret, direniş ve kararlılık örneği aynı zamanda bağımsız Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kuruluşu ve yükselişinin temel yapı taşlarından biridir.
Türkiye Cumhuriyeti’nin ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün evlatları olarak 30 Ağustos Zafer Bayramı ruhunu yaşamaya ve yaşatmaya devam ediyoruz. Aynı zamanda Zafer Bayramımızın 100. yılında Cumhuriyetimizin kazanımlarının ne kadar önemli olduğunu bir kez daha anlıyoruz. Cumhuriyetimizin, demokrasimizin ikinci yüzyılının başlangıcını yaparken ‘hak, hukuk, adalet’ anlayışını esas alarak halkın egemenliğini yeniden hakim kılacak, kurucu değerlerimize bağlı kalarak ülkemizi muasır medeniyet seviyesine yeniden yükselteceğiz.
Turgutlu Belediyesi olarak 30 Ağustos Zafer Bayramımızın 100. yılını her zamankinden daha da büyük bir heyecan, sevinç, onur ve gururla kutlayacağız. Zafer Bayramı, Bağ Bozumu ve Kurtuluş Şenliklerimizde gerçekleştireceğimiz Zafer Korteji ve İrem Derici konseriyle zafer ruhunu tüm Turgutlu’muzda yaşatacağız.
Bu duygu ve düşünceler içerisinde ülkemizin kurtarıcısı, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere kanlarıyla, canlarıyla 30 Ağustos’u Zafer Bayramı olarak kutlamamızı sağlayan tüm kahraman şehitlerimizi saygı, minnet ve rahmetle anıyorum. 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun!”