- Haberler
- Yayla Mahallesine Kiraz Alım Yeri
- Başkan Akın TURBEM Eğitimcileri ile Buluştu
- Turgutlu Belediyesinden Koşukırı Mevkisinde Yoğun Mesai
- Turgutlu Belediyesi Tarihine Sahip Çıkmaya Devam Ediyor
- YKS Öncesi Sınav Yerleri Dezenfekte Edildi
- Turgutlu Belediyesi Ekipleri Merkez ve Kırsal Mahallelere Hizmete Devam Ediyor
- Turgutlu Belediyesi Bu Yıl da Üniversite Tercih Merkezi Kuracak
- Başkan Çetin Akın’dan İptal Kararına Tepki
- Turgutlulu Üreticilere 200 bin Fide Ulaştırılacak
- Turgutlu Belediyesi Çalışmalarına Ara Vermiyor
- Turgutlu Belediye Meclisi Toplanıyor
- Turgutlu Belediyesinin İnternet Sitesi Yenilendi
- Turgutlu Belediyespor Erkek Voleybol Takımı 2. Ligde
- Turgutlu Belediyesi Temmuz Ayı Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi
- Turgutlu Belediyesi Yaz Spor Etkinlikleri Başlıyor
- Turgutlu Belediyesi Dağcılık Akademisi İlk Kamp Etkinliğini Düzenledi
- TURBEM Yeni Dönem Kayıtları Başlıyor
- Havai Fişek Kullanmama Kararını Alan İlk Başkan Çetin Akın Oldu
- Turgutlu’da Hayvan Satış ve Kurban Kesim Yerleri Belli Oldu
- Turgutlu Belediyesi Lise Adayı Öğrencilere Tercih Desteği
Dünya Barış Günü Çocuklarla Birlikte Kutlanacak
Turgutlu Belediyesi Zafer Bayramı, Bağ Bozumu ve Kurtuluş Şenlikleri’nin üçüncü gününde 1 Eylül Dünya Barış Günü, Almila Dünya Barış Günü etkinlikleri kapsamında çocuklarla birlikte kutlanacak.
Turgutlu Belediyesi düzenlendiği organizasyonla birbirinden farklı ve renkli etkinlikleri Turgutlu halkı ile buluşturmaya devam ediyor. Zafer Bayramı, Bağ Bozumu ve Kurtuluş Şenliklerinin üçüncü gününde ise özel bir etkinliğe imza atılacak. Turgutlu Belediyesi ve Almila Turgutlu işbirliğiyle gerçekleştirilecek Almila Dünya Barış Günü Etkinlikleri ile Dünya Barış Günü çocuklarla birlikte kutlanacak.
Almila Dünya Barış Günü Etkinlikleri ilk olarak resim yarışmasıyla başlayacak. “Şimdi Senin Hikayeni Çizme Vakti” konulu ödüllü resim yarışmasıyla çocuklar, kendi hikayelerini kağıda yansıtacak. Resim yarışmasını kazanan ilk beş kişiye çalışma masası, yatak örtüsü seti, smart sandalye, yorgan ve yastıktan oluşan ödüller takdim edilecek. Resim yarışmasının ardından ise Çizmeli Kedi Müzikali ile çocuklar unutamayacakları bir gün yaşacaklar. Almila Dünya Barış Günü Etkinlikleri, Çocuk Korosu ve Grup Bir Eylül Müzik Grubu’nun konseriyle sona erecek.
Almila Dünya Barış Günü Etkinlikleri, 1 Eylül Perşembe günü saat 17:00-21:30 saatleri arasında 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Alanı’nda gerçekleşecek. Resim Yarışması 17:00-18:00 saatlerinde yapılacak. Çizmeli Kedi Müzikali saat 20:30’da, Çocuk Korosu ve Grup Bir Eylül Müzik Grubu konseri ise saat 21:30’da başlayacak.
“Birlikte Oynayalım” Müzikli Danslı Sokak tiyatrosu Çıkrıkçı ve Urganlı Mahallelerinde
“Birlikte Oynayalım” Müzikli Danslı Sokak Tiyatrosu ekibi ise 1 Eylül Perşembe günü saat 17:00’da Çıkrıkçı Düğün Salonu Önü, saat 18:30’da ise Urganlı Ekrem Demir Parkı’nda çocuklarla bir araya gelecek.
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, “Her yıl Dünya Barış Günü’nü aydınlık yarınlarımızın umudu olan çocuklarımızla birlikte kutluyoruz. Bu yıl da Zafer Bayramı, Bağ Bozumu ve Kurtuluş Şenliklerimize denk gelen bu özel günü yine çocuklarımızla birlikte kutlayacak, barış dolu günlere hep birlikte umut olacağız. Dünya Barış Günü etkinliklerimize sağladığı desteklerden dolayı Almila Turgutlu Ailesine teşekkür ediyor, çocuklarımız başta olmak üzere bütün hemşehrilerimizi Almila Dünya Barış Günü Etkinliklerimize ve ‘Birlikte Oynayalım’ isimli sokak tiyatrosuna katılmaya davet ediyorum” dedi.