- Haberler
- Yayla Mahallesine Kiraz Alım Yeri
- Başkan Akın TURBEM Eğitimcileri ile Buluştu
- Turgutlu Belediyesinden Koşukırı Mevkisinde Yoğun Mesai
- Turgutlu Belediyesi Tarihine Sahip Çıkmaya Devam Ediyor
- YKS Öncesi Sınav Yerleri Dezenfekte Edildi
- Turgutlu Belediyesi Ekipleri Merkez ve Kırsal Mahallelere Hizmete Devam Ediyor
- Turgutlu Belediyesi Bu Yıl da Üniversite Tercih Merkezi Kuracak
- Başkan Çetin Akın’dan İptal Kararına Tepki
- Turgutlulu Üreticilere 200 bin Fide Ulaştırılacak
- Turgutlu Belediyesi Çalışmalarına Ara Vermiyor
- Turgutlu Belediye Meclisi Toplanıyor
- Turgutlu Belediyesinin İnternet Sitesi Yenilendi
- Turgutlu Belediyespor Erkek Voleybol Takımı 2. Ligde
- Turgutlu Belediyesi Temmuz Ayı Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi
- Turgutlu Belediyesi Yaz Spor Etkinlikleri Başlıyor
- Turgutlu Belediyesi Dağcılık Akademisi İlk Kamp Etkinliğini Düzenledi
- TURBEM Yeni Dönem Kayıtları Başlıyor
- Havai Fişek Kullanmama Kararını Alan İlk Başkan Çetin Akın Oldu
- Turgutlu’da Hayvan Satış ve Kurban Kesim Yerleri Belli Oldu
- Turgutlu Belediyesi Lise Adayı Öğrencilere Tercih Desteği
Turgutlu Belediyesi Dağcılık Akademisi İlk Kamp Etkinliğini Düzenledi
Turgutlu Belediyesi Dağcılık Akademisi sporcuları uzun bir aradan sonra ilk kamp etkinliğini gerçekleştirdi.
Turgutlu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne bağlı Turgutlu Belediyesi Dağcılık Akademisi (TURBELDAK) sporcuları korona virüs salgını nedeniyle uzun bir aradan sonra ilk kamp etkinliğini Muğla Köyceğiz Yuvarlakçay’da gerçekleştirdi. Sağlık Bakanlığı ve Türkiye Dağcılık Federasyonu kural ve yönergelerine uygun olarak düzenlenen kamp etkinliğine 34 doğasever katıldı. Toplamda iki gece üç gün süren kampta birçok katılımcı ilk kez çadır kurup, çadır hayatını deneyimlediler. Kamp etkinliği kapsamında Yuvarlakçay, Ekincik Koyu, Toparlar Şelalesi ve Akyaka gezilerek hem ufak yürüyüşler yapıldı ve kampçılıkla ilgili bilgiler aktarıldı.
Muğla Köyceğiz Yuvarlakçay’da düzenlenen ve üç gün süren kamp etkinliği ile ilgili açıklamada bulunan Yaz – Kış Yürüyüş Lideri Orhan Mert, “Belediyemiz Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne bağlı Turgutlu Belediyesi Dağcılık Akademisi sporcuları Covid-19 virüsünden kaynaklı uzun bir aradan sonra Sağlık Bakanlığımız ve Türkiye Dağcılık Federasyonu yönergelerine uyarak 3 gün süren ilk kamplı etkinliğini Köyceğiz Yuvarlak Çay’da gerçekleştirdi. Toplam 34 kişiyle yola çıkarak ilk gün sabah kamp alanına ulaşıp çadırlar kuruldu. Gelen arkadaşlarımızın çoğunluğu hayatlarında ilk defa kendi çadırlarını kurup 2 gece çadırlarda kaldılar. Kampa katılan arkadaşlarımız gece ıssızlığında kamp ateşi yakılarak ateş etrafında toplanıp ilk kamp deneyimlerini birbirlerine aktardılar. Toplam 3 gün ve 2 gece süren kampta Yuvarlakçay, Ekincik Koyu, Toparlar Şelalesi ve Akyaka’da ufak yürüyüşler yapıldı ve kampçılıkla ilgili bilgiler aktarıldı. Emeği geçen herkese teşekkür ederim” şeklinde konuştu.