- Haberler
- Yayla Mahallesine Kiraz Alım Yeri
- Başkan Akın TURBEM Eğitimcileri ile Buluştu
- Turgutlu Belediyesinden Koşukırı Mevkisinde Yoğun Mesai
- Turgutlu Belediyesi Tarihine Sahip Çıkmaya Devam Ediyor
- YKS Öncesi Sınav Yerleri Dezenfekte Edildi
- Turgutlu Belediyesi Ekipleri Merkez ve Kırsal Mahallelere Hizmete Devam Ediyor
- Turgutlu Belediyesi Bu Yıl da Üniversite Tercih Merkezi Kuracak
- Başkan Çetin Akın’dan İptal Kararına Tepki
- Turgutlulu Üreticilere 200 bin Fide Ulaştırılacak
- Turgutlu Belediyesi Çalışmalarına Ara Vermiyor
- Turgutlu Belediye Meclisi Toplanıyor
- Turgutlu Belediyesinin İnternet Sitesi Yenilendi
- Turgutlu Belediyespor Erkek Voleybol Takımı 2. Ligde
- Turgutlu Belediyesi Temmuz Ayı Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi
- Turgutlu Belediyesi Yaz Spor Etkinlikleri Başlıyor
- Turgutlu Belediyesi Dağcılık Akademisi İlk Kamp Etkinliğini Düzenledi
- TURBEM Yeni Dönem Kayıtları Başlıyor
- Havai Fişek Kullanmama Kararını Alan İlk Başkan Çetin Akın Oldu
- Turgutlu’da Hayvan Satış ve Kurban Kesim Yerleri Belli Oldu
- Turgutlu Belediyesi Lise Adayı Öğrencilere Tercih Desteği
Turgutlu Belediyesi Hasat Sonucu 1442 Kilogram Zeytinyağı Elde Etti
Turgutlu Belediyesi Aşevi ve Hayır Merkezinde kullanılmak üzere hasat yapılan zeytinlerden zeytinyağı üretimi tamamlandı. Turgutlu genelinde toplanan zeytinlerden 1442 kilogram zeytinyağı elde edildi.
Aşevi ve Hayır Merkezinde günlük 700’ü aşkın ihtiyaç sahibi vatandaşa dağıtılmak için hazırlanan yemeklerde kullanılan zeytinyağının üretimi gerçekleşti. Turgutlu Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından kent genelinde belediyeye ait park ve yeşil alanlarda yapılan zeytin hasadının ardından toplanan zeytinler, zeytinyağı üretiminin tamamlanmasının ardından Aşevi ve Hayır Merkezine ulaştırıldı. Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerinin gerçekleştirdiği hasat sonucu elde edilen zeytinlerden toplamda 1442 kilogram zeytinyağı üretilmiş oldu.
Konu hakkında açıklamada bulunan Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, “Turgutlumuzun kaynaklarını, bereketli toprakları ve zenginliğini vatandaşlarımız için kullandığımızı bir kere daha göstermiş olduk. Ekiplerimizin kentimizdeki belediyemize ait park ve yeşil alanlardaki ağaçlardan topladıkları zeytinleri zeytinyağı üretimi için topladık. Aşevi ve Hayır Merkezimizde hazırlanan yemeklerde kullanılmak üzere merkezimize ulaştırdık. Göreve geldiğimiz ilk günden beri kaynaklarımızı Turgutlumuz ve hemşehrilerimiz için kullandık, kullanmaya devam edeceğiz” dedi.