- Haberler
- Yayla Mahallesine Kiraz Alım Yeri
- Başkan Akın TURBEM Eğitimcileri ile Buluştu
- Turgutlu Belediyesinden Koşukırı Mevkisinde Yoğun Mesai
- Turgutlu Belediyesi Tarihine Sahip Çıkmaya Devam Ediyor
- YKS Öncesi Sınav Yerleri Dezenfekte Edildi
- Turgutlu Belediyesi Ekipleri Merkez ve Kırsal Mahallelere Hizmete Devam Ediyor
- Turgutlu Belediyesi Bu Yıl da Üniversite Tercih Merkezi Kuracak
- Başkan Çetin Akın’dan İptal Kararına Tepki
- Turgutlulu Üreticilere 200 bin Fide Ulaştırılacak
- Turgutlu Belediyesi Çalışmalarına Ara Vermiyor
- Turgutlu Belediye Meclisi Toplanıyor
- Turgutlu Belediyesinin İnternet Sitesi Yenilendi
- Turgutlu Belediyespor Erkek Voleybol Takımı 2. Ligde
- Turgutlu Belediyesi Temmuz Ayı Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi
- Turgutlu Belediyesi Yaz Spor Etkinlikleri Başlıyor
- Turgutlu Belediyesi Dağcılık Akademisi İlk Kamp Etkinliğini Düzenledi
- TURBEM Yeni Dönem Kayıtları Başlıyor
- Havai Fişek Kullanmama Kararını Alan İlk Başkan Çetin Akın Oldu
- Turgutlu’da Hayvan Satış ve Kurban Kesim Yerleri Belli Oldu
- Turgutlu Belediyesi Lise Adayı Öğrencilere Tercih Desteği
Turgutlu Belediyesi Tarihine Sahip Çıkmaya Devam Ediyor
Turgutlu Belediyesi hayata geçireceği iki yeni projeyle tarihine sahip çıkmaya devam ediyor.
Turgutlu’nun önemli tarihi yapılarından olan Eski Banka Binası ve Gavur Hamamı’nın Turgutlu Belediyesi ile İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü arasında imzalanan protokol doğrultusunda restorasyon ve kütüphaneye dönüştürülmesi çalışmaları gerçekleştirilecek.
Turgutlu’nun ayakta kalan önemli tarih yapılardan olan Eski Banka Binası ve Gavur Hamamı’nın restorasyonu ve kütüphane dönüştürülmesiyle ilgili konu geçtiğimiz aylarda Turgutlu Belediye Meclisinde gündeme gelmişti. Mart 2020 tarihinde gerçekleştirilen meclisinde ise İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile Turgutlu Belediyesi arasında protokol yapılarak çalışmaların başlatılmasına dair oy birliği ile karar alınmıştı. Alınan karar gereği Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın ile Manisa İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Sudak çalışmaların başlatılmasıyla ilgili protokolü imzaladı. Çalışmaların kısa sürede başlaması planlanıyor.
İki tarihi yapının yeniden Turgutlu’ya kazandırılması ile ilgili konuşan Başkan Çetin Akın, “Eski Banka Binamız ve Gavur Hamamı Turgutlu’muzun tarihinde önemli bir yere sahip. Turgutlu Belediyesi olarak tarihi geçmişi olan ve hala ayakta kalan bu iki yapıya sahip çıkıyoruz. Bu amaçla İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile birlikte Eski Banka Binası ve Gavur Hamamı’nın restorasyon ve kütüphane çalışmalarını en kısa sürede hayata geçireceğiz. Gerçekleştireceğimiz bu projemizin Turgutlu’muza hayırlı olmasını dilerim” dedi.