- Haberler
- Yayla Mahallesine Kiraz Alım Yeri
- Başkan Akın TURBEM Eğitimcileri ile Buluştu
- Turgutlu Belediyesinden Koşukırı Mevkisinde Yoğun Mesai
- Turgutlu Belediyesi Tarihine Sahip Çıkmaya Devam Ediyor
- YKS Öncesi Sınav Yerleri Dezenfekte Edildi
- Turgutlu Belediyesi Ekipleri Merkez ve Kırsal Mahallelere Hizmete Devam Ediyor
- Turgutlu Belediyesi Bu Yıl da Üniversite Tercih Merkezi Kuracak
- Başkan Çetin Akın’dan İptal Kararına Tepki
- Turgutlulu Üreticilere 200 bin Fide Ulaştırılacak
- Turgutlu Belediyesi Çalışmalarına Ara Vermiyor
- Turgutlu Belediye Meclisi Toplanıyor
- Turgutlu Belediyesinin İnternet Sitesi Yenilendi
- Turgutlu Belediyespor Erkek Voleybol Takımı 2. Ligde
- Turgutlu Belediyesi Temmuz Ayı Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi
- Turgutlu Belediyesi Yaz Spor Etkinlikleri Başlıyor
- Turgutlu Belediyesi Dağcılık Akademisi İlk Kamp Etkinliğini Düzenledi
- TURBEM Yeni Dönem Kayıtları Başlıyor
- Havai Fişek Kullanmama Kararını Alan İlk Başkan Çetin Akın Oldu
- Turgutlu’da Hayvan Satış ve Kurban Kesim Yerleri Belli Oldu
- Turgutlu Belediyesi Lise Adayı Öğrencilere Tercih Desteği
Turgutlu Belediyesinden Zafer Haftası’na Özel Belgesel
Turgutlu Belediyesinin son aylarda hazırlamakta olduğu kentin ve çevresinin tarihinin ele alındığı belgesellere, Zafer Haftası’na özel olarak hazırlanan bir yenisi eklendi. Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nin yıl dönümü olan 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda Youtube üzerinden yayınlanan belgesel ‘Atatürk ve Turgutlu’ adını taşıyor.
Turgutlu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne bağlı olarak çalışmalarını sürdüren Turgutlu Kent Müzesi tarafından mayıs ayında başlatılan proje ile Turgutlu’nun tarihi kısa belgesel videolar hazırlanarak Youtube üzerinden yayınlanmaya başlamıştı. ‘Turgutlu Tarihi – Kasaba’nın Belgeseli’ adını taşıyan belgeselin şu ana kadar 13 bölümü yayınlanırken ayrıca ‘Fotoğraflarla Turgutlu’da Bayram Kutlamaları’ başlıklı bir de özel bölüm yayınlanmıştı. 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda da içerisinde bulunulan haftaya özel olarak hazırlanan ‘Atatürk ve Turgutlu’ adlı belgesel yayınlandı. Tarihi unutmamak gerektiğini ifade eden Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, “Geçmişimizi hakkıyla bilmeliyiz ve bugünlere gelmemizi sağlayan büyüklerimizi de hakkıyla tanımalıyız. Elbette bu isimlerin en başında Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk geliyor. Biz de Zafer Bayramımıza, Zafer Haftamıza özel olarak Kurtuluş Savaşı’ndaki büyük zaferin mimarı, dahi kumandan ve devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ele alalım istedik. Atatürk ve Turgutlu belgeselimizde Atatürk’ün Turgutlu’yu ziyaretleri, Turgutluluların onu karşılamak için yaptığı hazırlıklar, ziyaretlerinde yaşananlar ve Turgutluluların ona olan güveni, inancı, sevgisi ele alınıyor. Tüm hemşehrilerimin izlemesini temenni ederim” şeklinde konuştu.
Atatürk’ün Turgutlu’ya 1934’teki bir ziyareti esnasında henüz ilkokul öğrencisi ve Turgutlu doğumlu son Yahudilerden birisi olan Alberto Hazan’ın o güne dair hatıralarının yer verildiği Atatürk ve Turgutlu belgeseli, https://www.youtube.com/watch?v=d_1OmHlcDnw&t=55s adresinden seyredilebilir.