- Haberler
- Yayla Mahallesine Kiraz Alım Yeri
- Başkan Akın TURBEM Eğitimcileri ile Buluştu
- Turgutlu Belediyesinden Koşukırı Mevkisinde Yoğun Mesai
- Turgutlu Belediyesi Tarihine Sahip Çıkmaya Devam Ediyor
- YKS Öncesi Sınav Yerleri Dezenfekte Edildi
- Turgutlu Belediyesi Ekipleri Merkez ve Kırsal Mahallelere Hizmete Devam Ediyor
- Turgutlu Belediyesi Bu Yıl da Üniversite Tercih Merkezi Kuracak
- Başkan Çetin Akın’dan İptal Kararına Tepki
- Turgutlulu Üreticilere 200 bin Fide Ulaştırılacak
- Turgutlu Belediyesi Çalışmalarına Ara Vermiyor
- Turgutlu Belediye Meclisi Toplanıyor
- Turgutlu Belediyesinin İnternet Sitesi Yenilendi
- Turgutlu Belediyespor Erkek Voleybol Takımı 2. Ligde
- Turgutlu Belediyesi Temmuz Ayı Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi
- Turgutlu Belediyesi Yaz Spor Etkinlikleri Başlıyor
- Turgutlu Belediyesi Dağcılık Akademisi İlk Kamp Etkinliğini Düzenledi
- TURBEM Yeni Dönem Kayıtları Başlıyor
- Havai Fişek Kullanmama Kararını Alan İlk Başkan Çetin Akın Oldu
- Turgutlu’da Hayvan Satış ve Kurban Kesim Yerleri Belli Oldu
- Turgutlu Belediyesi Lise Adayı Öğrencilere Tercih Desteği
Turgutlu Kitaplığı Zenginleşiyor
Turgutlu Belediyesi Kültür Yayınları tarafından okurlara sunulan iki yeni kitap kent tarihinin bilinmeyen yönlerine ışık tutmaya devam ediyor. Turgutlu Kent Müzesi Sorumlusu Mehmet Gökyayla imzasını taşıyan kitapların ilki Turgutlu’nun günümüze ulaşmayan mezarlıklarını, diğeri 1930-1931 yıllarının Turgutlusunu ele alıyor.
Turgutlu’nun bilinmeyen yönleri, Turgutlu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne bağlı Turgutlu Kent Müzesi bünyesinde yürütülen çalışmalarla ortaya çıkmaya devam ediyor. Bu kapsamda Turgutlu Belediyesi Kültür Yayınları tarafından iki önemli kitap daha okurlarla buluştu. Kent Müzesi Sorumlu Mehmet Gökyayla’nın kaleme aldığı “Turgutlu’nun Kaybolan Mezarlıkları” kitabında, Turgutlu’nun günümüze ulaşmayan mezarlıkları ele alınıyor. “Güzel Kasaba’nın Tabii Hazineleri ve İktisadi Vaziyeti” adlı kitapta ise 1930-1931 yıllarının Turgutlusu pek çok yönden inceleniyor.
Turgutlu’nun Kaybolan Mezarlıkları ile Güzel Kasaba’nın Tabii Hazineleri ve İktisadi Vaziyeti ve Turgutlu Belediyesi Kültür Yayınlarının daha birçok kitabı Turgutlu Kent Müzesi’nden temin edilebilir.
Turgutlu Kent Müzesi’nin çalışmaları ve yayınlanan kitaplarla kent tarihi ile kültürünün bilinmeyen yönlerinin ortaya çıktığını belirten Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, “Birçok alanda olduğu gibi kentimizin kültürü ile ilgili de çalışmalarımız devam ediyor. Bu anlamda hemşehrilerimize sunduğumuz, Müze Sorumlumuz Mehmet Gökyayla’nın imzasını taşıyan yeni kitaplarımız Turgutlu tarihinin farklı boyutlarına ışık tutacak. Yerele dair incelemelerin yerelde yayınlanması gerektiğini düşünüyor ve mümkün olduğunca bunu da yapmaya çalışıyoruz. Turgutlu Belediyesi Kültür Yayınları, bundan sonra da yeni kitaplarla yoluna devam edecek. İlgili vatandaşlarımız kitaplarımızı Kent Müzemizden temin edebilirler” şeklinde konuştu.