- Haberler
- Yayla Mahallesine Kiraz Alım Yeri
- Başkan Akın TURBEM Eğitimcileri ile Buluştu
- Turgutlu Belediyesinden Koşukırı Mevkisinde Yoğun Mesai
- Turgutlu Belediyesi Tarihine Sahip Çıkmaya Devam Ediyor
- YKS Öncesi Sınav Yerleri Dezenfekte Edildi
- Turgutlu Belediyesi Ekipleri Merkez ve Kırsal Mahallelere Hizmete Devam Ediyor
- Turgutlu Belediyesi Bu Yıl da Üniversite Tercih Merkezi Kuracak
- Başkan Çetin Akın’dan İptal Kararına Tepki
- Turgutlulu Üreticilere 200 bin Fide Ulaştırılacak
- Turgutlu Belediyesi Çalışmalarına Ara Vermiyor
- Turgutlu Belediye Meclisi Toplanıyor
- Turgutlu Belediyesinin İnternet Sitesi Yenilendi
- Turgutlu Belediyespor Erkek Voleybol Takımı 2. Ligde
- Turgutlu Belediyesi Temmuz Ayı Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi
- Turgutlu Belediyesi Yaz Spor Etkinlikleri Başlıyor
- Turgutlu Belediyesi Dağcılık Akademisi İlk Kamp Etkinliğini Düzenledi
- TURBEM Yeni Dönem Kayıtları Başlıyor
- Havai Fişek Kullanmama Kararını Alan İlk Başkan Çetin Akın Oldu
- Turgutlu’da Hayvan Satış ve Kurban Kesim Yerleri Belli Oldu
- Turgutlu Belediyesi Lise Adayı Öğrencilere Tercih Desteği
Turgutlu Tarihi Belgeseli 30. Bölüme Ulaştı
Turgutlu Belediyesi tarafından hazırlanan Turgutlu Tarihi Belgeseli, 30. bölümüne ulaşarak önemli bir başarıya imza attı. Youtube üzerinden yayınlanan belgesel, bugüne kadar yaklaşık yüz bin tıklanmaya ulaştı.
Turgutlu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne bağlı olan Turgutlu Kent Müzesi tarafından hazırlanan Turgutlu Tarihi Belgeseli, geçtiğimiz günlerde yayınlanan 30. bölümüyle önemli bir başarıya imza attı. İlk bölümü 23 Nisan 2020’de yayınlanan belgeselin yeni bölümleri de önümüzdeki günlerde yayınlanacak.
Bu belgeselin kendileri için çok önemli olduğunu belirten Turgutlu Belediye Başkan Yardımcısı Fırat Honaz, “Pandemi döneminde Kent Müzemizin ziyarete kapandığı süreçte müzede çalışan arkadaşlarımızla böyle bir çalışmaya başladık. Belediye Başkanımız Sayın Çetin Akın’ın da oluru ile o günlerde başladığımız bu çalışma, iki buçuk yıl içerisinde 30 bölüme ulaşarak kelimenin tam anlamıyla bir rekora imza attı ve yeni bölümlerimiz de arka arkaya yayınlanmaya devam edecek. Bu çalışmanın Türkiye’de başka bir örneği yok ve sosyal medyadaki izlenme sayıları da yapılan işin halkımız nezdinde takdir edildiğini gösteriyor. Emeği geçen tüm arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum” açıklamasında bulundu.
Turgutlu Tarihi Belgeseli’nin ilçenin en önemli belediye başkanlarından birisi olan Cevdet Öktem’i konu alan bölümü geçtiğimiz günlerde yayınlanmıştı. İlgili bölüme https://www.youtube.com/watch?v=Nv5jaGsU8VU adresinden ulaşılabilir.