Açılırı Menü
#

Başkan Çetin Akın: "Emek sömürüsünün olmadığı aydınlık bir gelecek diliyorum”


Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Başkan Akın, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“İşçinin, emeğin, alın terinin, sömürüye karşı mücadelenin sembolü olan 1 Mayıs, emeği en kutsal değer kabul eden bizler için son derece önemli bir gündür. Emekleri ile tüm dünyayı yaşanılabilir hale getiren emekçilerimiz, daha iyi koşullarda çalışmayı sonuna kadar hak etmektedirler. Emeklerinin, haklarının karşılıklarını alabilmeleri adına tüm gücümüzle mücadelemizi sürdüreceğiz.

Turgutlu Belediyesi olarak her zaman emekten ve dayanışmadan yana anlayış sergiledik. Bu anlayışın sonucu olarak işçilerimize elimizden gelen en iyi şartları sağlamaya çalıştık, göreve geldiğimiz günden bu yana her daim emekçilerimizin lehine kararlar aldık. Hiçbir çalışanımızın hakkını ‘bir gün sonra verelim’ diye düşünmedik, ‘önce bizim çalışanımızın hakkı’ anlayışını hakim kıldık. Türkiye’deki belediyeler arasında çalışanına en yüksek maaş ödeyen belediyelerden bir tanesi olduk. Turgutlu Belediyesi olarak insan odaklı bir anlayışla emeğin ve emekçilerin yanında olmaya devam edeceğiz.

Alın teriyle, emeğiyle çok zor şartlar altında ekmeğini kazanan, Turgutlu’muzun ve ülkemizin ekonomisine katkı sağlayan tüm emekçilerimizin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutluyor, emek sömürüsünün olmadığı aydınlığın, barışın, kardeşliğin, adaletin ve dayanışmanın hüküm sürdüğü bir gelecek diliyorum. Yaşasın 1 Mayıs!”