TWITTER FACEBOOK
| | | |

Belediyeden Sertifikalı Eğitim

Turgutlu Belediyesi, 5199 sayılı hayvanların korunmasına dair uygulama yönetmeliğinin 13 ve 15. maddesi gereği ev ve süs hayvanlarının satışıyla üretimini yapacak vatandaşlara sertifikalı eğitim verdi. (07.11.2017 - 16:16)

Belediyeden Sertifikalı Eğitim

     Turgutlu Belediyesi, 5199 sayılı hayvanların korunmasına dair uygulama yönetmeliğinin 13 ve 15. maddesi gereği ev ve süs hayvanlarının satışıyla üretimini yapacak vatandaşlara sertifikalı eğitim verdi.

     Turgutlu Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, Turgutlu’daki ev ve süs hayvanı satıcıları pet-shop sahiplerine yönelik kurs düzenledi. Belediye Meclis Salonu’nda düzenlenen sertifikalı kursa Turgutlu Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Evren Erbaş Ser, Belediye Ziraat Mühendisi Rasim Zafer Kutluel, Turgutlu Belediyesi Veteriner Hekimi Yunus Karatosun, İlçe Tarım Müdürlüğü Veteriner Hekimi Okan Yılmaz, 4. Bölge Orman Su İşleri Müdürlüğü Veteriner Hekim Engin Bahçeçi katıldı. Eğitim programında katılımcılara konu ile ilgili yasa ve yönetmelikler, ruhsat koşulları ve kayıt sistemi, yasaklı ırk ve türlerin tanıtımı, hayvanlarda ilk yardım, hayvanlarda bakım ve beslenme, hayvan refahı, hayvan davranışları, hayvan ekolojisi ve pet-shoplarda barınak ve bina düzeni ile ilgili konur hakkında bilgi verildi.  

GÖSTER