TWITTER FACEBOOK
| | | |

Makyajla ‘Kadına Şiddete Hayır’ Dediler

Turgutlu Belediyesi Eğitim ve Gençlik Merkezi (TUBEM) makyaj kursu öğrencileri, yaptıkları sanatsal ve farklı makyaj tasarımlarıyla ‘kadına şiddete hayır’ dedi. (07.11.2017 - 16:15)

Makyajla ‘Kadına Şiddete Hayır’ Dediler

Turgutlu Belediyesi Eğitim ve Gençlik Merkezi (TUBEM) makyaj kursu öğrencileri, yaptıkları sanatsal ve farklı makyaj tasarımlarıyla ‘kadına şiddete hayır’ dedi.

Turgutlu Belediyesi Eğitim ve Gençlik Merkez (TUBEM)’de Makyaj Kursu Kursiyerleri tiyatral bir çalışma ile ‘kadına şiddete hayır’ dedi. Kurs öğrencilerinin birbirleri üzerinde denedikleri farklı makyaj tasarımları dikkat çekerken, kadınlar ülke genelinde şiddete maruz kalan kadınların sesi olmaya çalıştı. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan kurs öğretmeni Deniz Berker, “Ev hanımlarından oluşan kursiyerlerimizle bugüne kadar kurslarda işlediğimiz standart makyajın dışına çıktık ve şiddete uğrayan kadınların sesi olmaya, yüzleri olmaya çalıştık. Günümüzde maalesef pek çok kadın şiddete uğruyor. Bu üzücü durumu bizler de kareografi olarak işledik. Umuyoruz ki ülkemizde kadına yönelik şiddet son bulur. Bu anlamda bizlere bu kursun açılmasında, bu etkinliğimizi gerçekleştirmemizde destek olan başta Turgutlu Belediye Başkanımız Turgay Şirin’e ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’ne teşekkür ediyoruz” dedi.

“Kadınız, Şiddeti Kabul Etmiyoruz”

Makyaj Kursu Kursiyerleri’nden Melek Bayram da öğrendiklerini sosyal bir mesaj niteliğinde uygulama fırsatı bulduklarını ifade ederek, “Yaptığımız çalışma ile kadına şiddeti anlatmaya çalıştık. Buna biraz da görsellik katarak, kadına şiddete tepkimizi bu şekilde göstermek istedik” dedi. Bir diğer kursiyer Zeynep Ayaz ise “Biraz eğlence, biraz hüzün ile kadına şiddeti hayıra dikkat çekmek adına böyle bir proje gerçekleştirdik. Kadına şiddete kesinlikle hayır diyoruz. Şiddet mağduru kadınlarımıza bir nebze de faydalı olabildiysek ne mutlu bizlere” şeklinde konuştu.


GÖSTER